Bijušais domnieks Ģirts Kronbergs, kurš pats sevi sauc par "universālo kareivi", jo pēc atgriešanās uzņēmējdarbības lauciņā, aktīvi darbojas vairākos virzienos, ir atradis arī pavisam jaunu nišu ne tik sen dibinātajai SIA "APPS Europe", kurā ir atbildīgais par starptautisko stratēģiju un pārdošanu.


"APPS Europe", par kuru portāls irliepaja.lv jau rakstīja pērn, galvenais darbalauks Baltijā un Skandināvijā ir industriālās smakas un putekļi, pareizāk sakot, šī piesārņojuma likvidēšana. Kā atzina Kronbergs, lai arī putekļu un smaku radītāju Liepājā netrūkst, tikai daži ir gatavi novērst šo nevēlamo blakusefektu. Tāds, piemēram, ir koncerns "UPB", arī uzņēmums "Liepājas ūdens", kurš "APPS Europe" piedāvāto tehnoloģiju izmanto attīrīšanas iekārtās. Tāpēc "APPS Europe" ir nesalīdzināmi vairāk darba ārpus Liepājas, piemēram, Klaipēdā, kur uzņēmums sniedzis pakalpojumus saviem desmit klientiem, un,


kā lēš Kronbergs, šobrīd mūsu kaimiņvalsts lielajā ostas pilsētā nekādām liekām smakām nevajadzētu būt.

Līdz šim "APPS Europe" nebija nodarbojies ar dezinfekcijas pakalpojumu sniegšanu, saka Kronbergs, taču pēc "dieviņa izstrādātā joka" abi ar partneri Sigmāru Cinovski sapratuši, ka uzņēmuma rīcībā esošais aprīkojums, ķīmiķi un inženieri taču ļoti noder arī šajā, ārkārtējās situācijas gadījumā. Papildinājusi putekļu un smaku likvidēšanai paredzētās "ķīmijas" sortimentu un nodrošinājusies ar nepieciešamajām atļaujām, sertifikātiem, datu drošības lapām, "APPS Europe" jau slēdzot pirmos līgumus ar klientiem.


Tā kā Liepājā bāzētais uzņēmums pagaidām spēj aprīkot tikai trīs četras brigādes, tad šobrīd darbības lauks esot Rīgā un ap Rīgu, kur koncentrējas visvairāk klientu."Atkarībā no gaisa temperatūras mēs ar savu aprīkojumu un ķīmiju varam radīt antibakteriālu vidi uz dažādām virsmām 5 – 10 dienu garumā, ja to nenomazgā nost," stāsta Kronbergs.


"Strādājam pareizi, ātri, efektīvi un samērā lēti,


mums nav nesertificēti produkti par mersedesa cenu. Netirgojam ķīmiju, bet atrisinām problēmu."

Kronbergs smejas par tādiem piedāvājumiem, kā kāpņu telpu dezinficēšana pusstundas garumā par 70 eiro.


"Mums tas prasītu 5 – 7 minūtes, un, protams, ne par tādu cenu," saka Kronbergs.


Taču uzņēmums negribot ņemt nost darbu apkopējām, tāpēc orientējoties uz lielu platību dezinficēšanu, kā lielveikalu ieejas mezgli, sienas, laukumi, degvielas uzpildes stacijas un tamlīdzīgi.