Maijā Uzņēmumu reģistrā (UR) reģistrēta SIA "FTS Baltic" ar parakstīto un apmaksāto pamatkapitālu 100 000 eiro. Uzņēmums reģistrēts Graudu ielā 17, Liepājā.

Kā redzams no UR oficiālās informācijas, SIA "FTS Baltic" valdes loceklis ir Vācijas pilsonis Martins Rihards Šoks, bet valdes priekšsēdētājs Franks Triks, arī Vācijas pilsonis.

Bijušais deputāts, domes priekšsēdētāja vietnieks un Speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis Ģirts Kronbergs portālam irliepaja.lv nesen sacīja, ka "jau tuvākā laikā Liepājā dzirdēs par jaunu metālapstrādes nozares uzņēmumu, kurš plāno nodarbināt ap divsimt strādnieku".

Kronbergs apstiprināja, ka runa bijusi tieši par šo metālapstrādes uzņēmumu no Štutgartes, Vācijā, kurš vēl šogad paredzējis pārcelt uz Liepāju vienu no savām ražotnē.

Pēc Kronberga sacītā, šis ir uzņēmums ar vairāk 40 gadu pieredzi savā nozarē, kas izgatavo augstvērtīgu produkciju automobiļu, mēbeļu un sadzīves tehnikas ražotājiem. Tieši to vācieši arī gatavojoties darīt Liepājā – "ar vācu standartiem gan attiecībā uz produkciju, gan darbiniekiem".

Kronbergs pastāstīja, ka ar uzņēmuma īpašniekiem ir pazīstams jau gadus divdesmit, un pēdējos vairāk nekā divus gadus strādājis pie tā, "lai viņi šeit būtu".

"Viņi nav laimes meklētāji, notika pamatīga izpēte un aprēķini, bet šogad reāli uzsāks ražošanu."

Pagaidām gan uzņēmuma īpašnieki vēl atturas no plašākas publiskas informācijas, bet drīzumā sniegšot arī to, apliecināja Kronbergs, kurš pats SIA "FTS Baltic" esot padomnieka statusā.