Bijušais "Vienotības" Liepājas reģiona nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks ar domubiedriem pievienojies Edvarda Smiltēna kustībai "Sabiedrība Centriskai politikai" (SCP).

Kā portālam apliecināja Robežnieks, viņš un vēl citi "Vienotības" Liepājas reģiona nodaļas biedri ir iestājušies kustībā "Sabiedrība Centriskai politikai" (SCP), kurai ir sadarbības līgums ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

Robežnieks nevēlējās nosaukt ne skaitu, ne uzvārdus, kuri vēl sekojuši viņa piemēram, jo "daži vēl domā, nav izlēmuši".

Robežnieks pats esot "politiski atpūties un uzkrājis spēkus" pēc aiziešanas no "Vienotības", un ir gatavs atkal iesaistīties politikā. Vaicāts, vai ar Smiltēnu bijusi arī vienošanās par kāda Liepājas kandidāta virzīšanu uz Saeimu, Robežnieks atbildēja, ka "par Saeimu vēl neesam domājuši, mūs vairāk interesē ideoloģija".

Robežnieks jau agrāk, vēl esot "Vienotības" rindās žurnālistiem sacīja, ka viņš un Liepājas reģiona nodaļa atbalsta Smiltēnu, toreizējo "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieku.

"Savas domas neesmu mainījis," sacīja Robežnieks.

Uz Smiltēna vadīto kustību pārgājušas arī vairākas citas "Vienotības" nodaļas.

"Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars to novērtēja kā darbošanos "savu personīgo interešu labā", jo Smiltēns, būdams “Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks, bija atbildīgs par reģionālajām nodaļām. Viņš to salīdzināja ar biznesu, “kad kāds ar visu savu klientu loku aiziet uz citu kompāniju" ("Diena").

Arī biedrībai "Liepājnieki" ir sadarbības līgums ar LRA, un, kā iepriekš portālam sacīja Jānis Vilnītis, kurš tāpat kā Smiltēns ievēlēts arī LRA valdē, "Liepājnieki" plāno virzīt savu kandidatūru Saimes vēlēšanām LRA sarakstā Kurzemē.

LRA valdē darbojas LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, LRA valdes loceklis, SCP valdes priekšsēdētājs un 12. Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, LRA valdes loceklis, Liepājas domes deputāts un biedrības “Liepājnieki" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, LRA valdes loceklis, biedrības “Latgolys Spāks" priekšsēdētājs un 12. Saeimas deputāts Juris Viļums, LRA valdes loceklis, Vidzemes partijas valdes loceklis un Ķekavas novada domes deputāts Valts Variks.