"Ļoti nopietnas sarunas notiek ar partiju "Progresīvie" un "Vienotības" pārstāvi Kārli Strautiņu," par topošo priekšvēlēšanu koalīciju portālam irliepaja.lv pastāstīja Dace Bluķe, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāre un partijas "Kustība Par!" Liepājas nodaļas pārstāve.


Pērn novembrī sarunā ar portālu irliepaja.lv Dace Bluķe vēl nebija pārliecināta, ka startēs pašvaldību vēlēšanās. Taču tagad, kad daļēji jau tapis vēlēšanu apvienības saraksts,


Bluķe  atklāja, ka ir viena no šī saraksta, turklāt startēs kā Liepājas mēra kandidāte.

""Kustības Par!" un "Progresīvie" kandidāti jau ir tikušies un iepazinušies, no "Vienotības" pagaidām varu nosaukt vienu kandidātu, un tas ir Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš," informēja Bluķe.


Bluķe atzina, ka var runāt par savas partijas kandidātiem, viens no kuriem ir Uldis Zupa, partijas Liepājas nodaļas vadītājs. Beidzot savu militāro karjeru, Zupa vispirms kļuva par pašvaldības sabiedriskā transporta aģentūras vadītāju, šobrīd strādā par Liepājas Universitātes attīstības direktoru, studē doktorantūrā.


Tāpat "Kustību Par!" pārstāvēs jaunā ģimenes ārste Linda Šīrone, kura pieredzi un vērā ņemamas idejas, piemēram, par primārās veselības un mājas veselības aprūpi, atbalstu jaunajiem ārstiem un citas, guvusi, strādājot savā profesijā Somijā. Sarakstā ir arī mūziķis un mazais uzņēmējs Emīls Dreiblats, kādreizējais Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis, uzņēmējs Guntis Čukurs un Latvijas Universitātes students, Jauniešu Saeimas priekšsēdētājs Kirils Ķirsis.


Pēc Bluķes sacītā, "Kustības Par!" uzmanības lokā noteikti būs izglītības joma, kurā partija Liepājā saskata gan netaisnīgu atbalsta sadali, gan trūkumus izglītības pieejamībā un kvalitātē.


Bez izglītības un veselības aprūpes partijas biedriem esot priekšlikumi arī sabiedriskā transporta infrastruktūras, sabiedriskās drošības un citos jautājumos.


"Ja kļūsim par pašvaldības deputātiem, noteikti veicināsim atklātību – atvērsim savus kalendārus visiem liepājniekiem – lai redz, ar ko tiekamies," smaidot saka mēra kandidāte.