Tuvojoties 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšanas finišam – 2. augustam – partijas steidz iesniegt savus sarakstus Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). Pēdējās dienās saraksti reģistrēti vēl četrām partijām.


Partijas "Progresīvie" Kurzemes apgabala vēlēšanu sarakstā 15 kandidātu vidū ir tikai viena liepājniece – Sintija Ozoliņa, pēc profesijas vides inženiere, kā arī pārstāvis no Dienvidkurzemes – mežinženieris Māris Meldris (savulaik absolvējis Liepājas 10.vidusskolu).


Partijas "Zaļo un zemnieku savienība" Kurzemes apgabala vēlēšanu sarakstā, kur pirmais numurs ir eksministrs Uldis Augulis, Dienvidkurzemes novadu pārstāv Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese, kurai īpašums ir arī Liepājā. Neviena liepājnieka gan šajā sarakstā nav, un nospiedošais vairākums kandidātu ir no Ventspils.


Trešdien savu sarakstu iesniegusi politiskā partija "Stabilitātei!", kurai Kurzemē ir pieci kandidāti, no kuriem divi saistīti ar Liepāju – sarakstā ar pirmo numuru ierakstīta liepājniece Sanita Petere, projektu vadītāja Piltenē reģistrētam uzņēmumam "Sofija-S" ("Lursoft" dati rāda, ka uzņēmumam uz 13. jūliju bijis nodokļu parāds). Viņai sarakstā seko Vjačeslavs Ciganovs, pensionārs no Liepājas.


Sarakstu iesniegusi arī Alda Gobzema partija "KATRAM UN KATRAI", kurā Liepāju pārstāv sociālā darbiniece Jana Sietiņa, biroja "Aprūpe mājās" aprūpētāja Inga Lazarenoka un AS "LPB" struktūrvienības vadītāja Evija Kārkliņa, bet Dienvidkurzemes novadu – mājsaimniece Laura Kontrauska.


Saskaņā ar CVK datiem, šobrīd uz 100 deputātu vietām Saeimā jau kandidē 1072 kandidāts, no kuriem tikai 35 ir liepājnieki, kas ir 3,3% no visiem kandidātiem. Visvairāk – 36,9% – kandidātu ir rīdzinieki.