Vicemērs Ģirts Kronbergs portālam irliepaja.lv apstiprināja, ka viens no viņa veicamajiem "darbiņiem" ir autostāvvietu un sabiedriskā transporta sistēmas sakārtošana.

"Gribam sakārtot sabiedriskā transporta un autostāvvietu sistēmu kopumā, tajā skaitā SIA "Liepājas autostāvvietas", paturot labo, kas tajā ir – darbiniekus, kārtību un tīrību autostāvvietās, bet arī mainot daudzas lietas," skaidroja Kronbergs.

Šis temats pārrunāts gan ar uzņēmuma kapitāldaļu pārvaldītāju un pašvaldības Revīzijas daļu, gan Liepājas sabiedriskā transporta (LST) aģentūras jauno vadītāju Uldi Zupu un "Liepājas autostāvvietu" vadītāju Armīnu Robežnieku.

"Vērojam, kā būtu labāk iedzīvotājiem un kā veidot tūristiem draudzīgu vidi."

Iespējama esot arī SIA apvienošana ar LST aģentūru, taču "tas nav pašmērķis, varbūt nonāksim pie tā, ka SIA jāsaglabā".

"Negribu nevienu tracināt, mērķis ir tikai uzlabot situāciju!"

Pirms gada, toreiz vēl opozīcijā esot, deputāti veikuši aptauju, kurā piedalījies gandrīz tūkstotis respondentu, un kurā izteikti dažādi vērā ņemami priekšlikumi par autostāvvietu sistēmas uzlabošanu. Viens no tiem, piemēram, bijis par iespēju pirmo pusstundu novietot auto stāvvietā bez maksas, kas šobrīd īstenots daļēji – šāda iespēja dota tikai atsevišķās vietās.

Lai gan sabiedriskā transporta un autostāvvietu sistēmas sakārtošana neesot darāmo darbu saraksta augšgalā, Kronbergs pieķēries arī tai, jo, saskaņā ar vienošanos koalīcijā, domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos šobrīd savā amatā ievēlēts tikai līdz rudenim.