Šādu aicinājumu nesen izteica kāds pilsētas uzņēmējs, runājot par Liepājai aktuālo – kaut vai saistībā ar "nelaimīgo" SPA centra projektu – investoru piesaistes jautājumu.

Pirmais ar iniciatīvu attīstīt SPA centra (viesnīca un ūdensdziedniecības procedūru sanatorija) projektu Zvejnieku alejā nāca tā laika lieluzņēmējs Andris Griģis. Zemes nomas līgumu ar Griģa izveidoto SIA "Livland Resort" pašvaldība noslēdza 2006.gadā, bet 2009.gada nogalē uzņēmuma valdes loceklis, kuram biznesā nebija paveicies, atzina, ka ir spiests atteikties no nomas tiesībām.

Taču ar aktīvu Tautas partijas un pilsētas mēra Ulda Seska sadraudzības partijas ZZS palīdzību savu labo darbu Griģis bija paveicis – pēc tam, kad valdība pieņēma lēmumu, ka piejūras teritorija Zvejnieku alejā atzīta par apbūves zonu, izstrādāja zelta vērtu teritorijas detālplānojumu, kas tagad ir pašvaldības un potenciālo investoru rīcībā!

Pašvaldībai atliek tikai tāds sīkums – atrast reālu investoru, kurš gatavs uzbūvēt SPA kompleksu šajā ekskluzīvajā vietā. Taču pašvaldības investoru "lobistiem" līdz šim nav sekmējies. Kā zināms, pēc trīs gadus ilgušas nenoteiktības pilnīgi un galīgi no ieceres attīstīt savu SPA projektu attiecās "nelaiķes" ABLV bankas meitasuzņēmums.

Taču atkal tiek runāts par ļoti drošiem un uzticamiem investoriem, kuri nāks tā kā no Igaunijas, tā kā no Lietuvas, tā kā vēl no kaut kurienes...

Varbūt pietiek pašvaldībai investorus meklēt "pa kaktiem", kā izteicās uzņēmējs, un nodarboties ar sarunu vešanu "aizkulisēs", bet izsludināt atklātu starptautisku konkursu, pirms tam palūdzot konkursa nolikumu izstrādāt pieredzējušai juristu kompānijai?