Ar Ivaru malkojot glāzi sarkanvīnu pie lietus norasotā loga, pārrunājām ziņu par būvnieku karteli mūsu Dzimtenē. Kad mēs ar Ivaru uzzinājām, ka mūsu Liepājas pravieša Ulda Pīlēna uzņēmums "UPB" arī ir piedalījies tajās "krūmu sarunās" kopā ar "sliktajiem zēniem", mums  pasaules ēka sāka grūt…

Šī ziņa mums ar Ivaru bija kā zibens no skaidrām debesīm un mēs uz laiku pazudējām sazemējumu ar mūsu ideāliem. Jo Uldis Pīlēns mums bija vadzvaigzne gan biznesā, gan garīguma ziņā.


Un tad pienāca Laimīgā diena, kad uzzinājām, ka "UPB" uzņēmums, piedaloties šajās slepenajās sarunās ar karteļniekiem, nav neko sarunājis un nav nodarījis ļaunumu mūsu Latvijas tautsaimniecībai.


Mums ar Ivaru tagad ir nelāga sajūta, ka mēs tik lēti padevāmies melnām domām par mūsu Liepājas biznesa dižgaru Uldi.


Pēc nepārbaudītām ziņām vai Liepājas jaunākajām baumām tajās karteļnieku sarunās it kā esot piedalījies Ulda Pīlēna viens no biznesa partneriem, kurš it kā saviem sarunu biedriem no karteļa esot uzdāvinājis Pīlēna grāmatu "(Mans) uzņēmēja kods" un uzaicinājis uz Ulda Pīlēna atkārtotu lekciju "Vienīgais risks patiesībā ir, dzīvot neriskējot" Integrālās izglītības institūtā.

Lai arī kā tur būtu, mums ar Ivaru ir lepnums par mūsu Liepājas biznesa flagmaņa Ulda Pīlēna garīgo stabilitāti uz tik slidīga ceļa.