Skates "Gada labākā būve Latvijā 2022" apbalvošanas sarīkojumā ceturtdien, 17.augustā, sumināti 35 pērn pabeigto izcilāko būvobjektu radītāji astoņās nominācijās. Šī bija skates 25.jubilejas, un tās noslēgumā pasniegta Lielā balva, ko saņēma Ulda Pīlēna radītais ēku komplekss "Ola Foundation" Ķīpsalā, Rīgā, portālu informēja skates koordinatore Baiba Mierkalne.

Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs apbalvošanas ceremonijā teicis, ka Lielo balvu nopelna "tikai tās objektu radītājas komandas, kas paveikušas patiesi nevainojamu darbu, izmantojušas inovācijas un rāda atbildīgu attieksmi pret vidi un sabiedrību".


Kafejnīca "Parka paviljons" nominācijā "Koka būves" ieguvusi 2.vietu. Publicitātes foto.


No Liepājas būvēm žūrija atzīmējusi kafejnīcu "Parka paviljons", kas nominācijā "Koka būves" četru finālistu konkurencē ieguvusi 2.vietu.


Pussimta profesionāļu žūrijas vērtējumam bija pieteikti vairāk nekā 60 objekti no visiem Latvijas reģioniem. 35 finālam izvirzītās būves eksperti apmeklēja klātienē un vērtēja arhitektu, būvnieku un pasūtītāju prezentācijās.


Balvas saņem būves pasūtītājs, ģenerāluzņēmējs, projekta autors un būvuzraugs. Visi saņem arī gadagrāmatas un diplomus. Plāksni ar apliecinājumu par Gada labākās būves titulu saņem pasūtītājs. Galvenais būvuzņēmējs birojā varēs novietot simbolisko arku.


Visi skatei Gada labākā būve Latvijā 2022 pieteiktie objekti apskatāmi skates gadagrāmatā, kas šogad izdota astoto gadu. Vienu eksemplāru bez maksas saņem katras skatei pieteiktās būves pārstāvis.


Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 25.reizi.


Skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Skates norisi atbalsta Weber, EJOT, Geberit, Alejas projekti, Landscape Construction, PERI, Berner, Mapei, Rotho Blaas.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, RISEBA FAD un nozares žurnāls "Būvinženieris".