Skates "Gada labākā būve Latvijā 2021" otrajā kārtā Liepāju pārstāv Hoijeres viesu nams (nominācija "Restaurācija") un SIA "Dzelzsbetons MB" (nominācija "Publiskā jaunbūve. Ražošanas ēkas jaunbūve"). Hoijeres viesu namam savā nominācijā jākonkurē vēl ar sešiem objektiem Rīgā un pa vienam objektam Rēzeknē (Surmoņinu nama pārbūve par dienesta viesnīcu), Smiletenē (Ev.lut.baznīca) un Jelgavas novadā (Lielvircavas muiža). Savukārt "Dzelzsbetons MB" sacenšas vēl ar četriem objektiem Rīgā, Iecavā un Limbažos.


Jau vēstīts, ka abi šie objekti plūca laurus arī konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2021" kategorijās "Ražošana" un "Restaurācija".


Iepriekšējā skatē žūrija Liepājā vērtēja vairāk objektu: Peldu 5 pārbūvi, Jahtu ostas piestātni, Liepājas reģionālās slimnīcas ēkas pārbūvi un teritorijas labiekārtojumu (1. un 3.kārta), kā arī ostas hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi. Taču pērn žūrijai arī kopumā bija jāvērtē par trešdaļu vairāk objektu, nekā šogad – "Gada labākā būve Latvijā 2021" otrajai kārtai izvirzīti 60 objekti šādās nominācijās: "Dzīvojamā jaunbūve", "Publiskā jaunbūve", "Publiskā jaunbūve. Ražošanas ēkas jaunbūve", "Pārbūve un atjaunošana", "Pārbūve", "Restaurācija", "Inženierbūve", "Ainava", "Koka būve", "BIM (būvniecības informācijas modelēšana) objekts".


Hoijeres viesu nams. Liepājas domes foto.


Pērn pabeigti objekti pieteikti visās nominācijās, visvairāk būvju – 14 – pieteiktas Rīgā un galvaspilsētas tuvējā apkaimē. Arī šogad vislielākais būvju skaits ir nominācijās "Inženierbūve", kurā vērtēs 13 objektus, un "Publiskā jaunbūve", kuras 2.kārtā žūrija vērtēs 15 ēkas, tostarp 5 ražošanas ēkas.  


Žūrija plāno Liepājas būves klātienē apmeklēt maijā, portālu irliepaja.lv informēja skates rīkotāji. Skates fināls ar objektu prezentāciju plānots jūnija vidū, labāko apbalvošana – jūlijā.


Visas skates 2.kārtai izvirzītās būves var aplūkot mājaslapā gadabuve.lv un facebook.com/gadabuve.


Skates organizatori pirms Lieldienām, 7.aprīlī, bija sarīkojuši ikgadējā Būvniecības dienas konferenci, kuras gaitā līdz ar prezentācijām par ilgtspējīgu būvniecību notika nozares dalībnieku diskusija par aktuālo situāciju pandēmijas un kara ietekmē.


Līdz ar pieteikumu iesniegšanas noslēgumu sāksies skates Gadagrāmatas sagatavošana, kurā būs informācija par visām skatei pieteiktajām būvēm. Līdz 30.aprīlim var pieteikt Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi par labās prakses piemēru būvniecībā. Līdz 30.aprīlim tiek gaidīti arī skolēnu zīmējumu konkursa dalībnieku darbi.


Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate "Gada labākā būve Latvijā" šogad notiek 24.reizi. Žūrija vērtēs vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Šogad skates galvenais partneris ir zīmols "Ceresit" ar kompāniju "Henkel Balti OU". Skates norisi atbalsta "Saint-Gobain", "MiTek Baltic", "EJOT", "Baumit", "Geberit", "Collomix", "Alejas projekti", "Landscape Construction", "S.B.C.", "PERI".


Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, "RISEBA FAD" un nozares žurnāls "Būvinženieris".