Piektdien, 8. septembrī, ikgadējā pašvaldības rīkotajā konkursā "Sakoptākais nams" apbalvoti desmit šī gada laureāti no dažādiem pilsētas mikrorajoniem – septiņas privātmājas, divi uzņēmumi un viena daudzdzīvokļu māja, portālu informēja Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Kopumā 2023. gada konkursa izvērtēšanā tika izvirzītas 62 adreses, kuras pieteica gan paši īpašnieki, gan arī kaimiņi vai garāmgājēji, kā arī konkursa žūrijas locekļi, kuri apbraukāja visus pilsētas mikrorajonus, meklējot iespējamos pretendentus uz sakoptākā nama titulu. Pēcāk no kopējā saraksta tika atlasīti 29 īpašumi, kurus žūrija apbrauca apskatīt klātienē, katru namu un tā apkārtējo teritoriju individuāli vērtējot desmit ballu sistēmā. Pēc vērtējuma apkopojuma balvai "Sakoptākais nams 2023" izvirzīti desmit īpašumi un vēl papildus diviem piešķirta žūrijas komisijas pateicība.

"Cilvēks veido vidi, un vide – cilvēku. Esmu no sirds pateicīgs ikvienam liepājniekam, kurš pieliek roku, velta pūles, lai vide ap sevi, savu namu būtu tīra, kārtīga, uzposta. Ziedošas puķes uz balkona, augstu pacelts valsts karogs sētā, iekopts dārziņš pie namdurvīm – tas viss, centimetru pa centimetram, veido mūsu pilsētu, mūsu kopīgās mājas. Paldies visiem, kuri, rūpējoties par savu pagalmu, savu namu vai uzņēmumu, ar skaisto iepriecina arī apkārtējos un iedvesmo ikvienu rīkoties tieši tāpat!" sveicot sakoptāko namu īpašniekus, sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Konkursa "Sakoptākais nams 2023" laureāti


Kategorijā "Privātmājas":

• Friča Brīvzemnieka iela 12
• Antas Klints iela 26/28;
• Nidas iela 5;
• Līvas iela 15;
• Doņu iela 9;
• Kazdangas iela 23A;
• Kungu iela 20.

Kategorijā "Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja"

• Dzintaru iela 82.

Kategorijā "Uzņēmums":
• "Parka paviljons", Miķeļa Valtera iela 3;
• "Doka pica", Friča Brīvzemnieka iela 36.

Vēl īpaša žūrijas komisijas pateicība piešķirta Krišjāņa Valdemāra ielas 62 un Kazdangas ielas 22 īpašuma saimniekiem par skaistu un sakoptu teritoriju ielas pusē, priecējot ne tikai sevi, bet arī kaimiņus.

Visi apbalvoto ēku īpašnieki bija patiesi priecīgi par atzinību un saņemto apbalvojumu. Viņu rūpes par savu īpašumu esot pašsaprotama un kā neatņemama ikdienas aizraušanās, bet saņemtais novērtējums ir ļoti patīkams un motivējošs, lai turpinātu iesākto un iedvesmotu arī vēl citus apkārtējo māju īpašniekus.

Kā ik gadu, sakopto namu īpašniekiem pasniegta īpaša, pie ēkas sienas piestiprināma atzinības plāksnīte ar gadskaitli pilsētas karoga krāsās, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja pateicība, kā arī Liepājas pilsētas karogs. Tāpat dāvanā pasniegta grāmata "Pastaiga pa skaisto Liepāju. Uzplaukums", kas ir Latvijā pirmais fotoalbums ar papildināto realitāti ar vairāk nekā 200 īpaši atlasītām un apstrādātām bildēm.

Konkurss "Sakoptākais nams" ir ikgadēja tradīcija, kad vasaras beigās Liepājas pašvaldība aicina pašus iedzīvotājus pieteikt tās ēkas un teritorijas, kur saimnieki ieguldījuši īpašas rūpes un darbu, lai sakoptu savu īpašumu un priecētu ne tikai sevi, bet arī veidotu skaistu, estētisku un sakoptu vidi, kas redzama ikvienam garāmgājējam.

Sakoptākie nami un teritorijas tika vērtēti pēc konkursa nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem: objekta sakoptība kopumā, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis, apstādījumu un labiekārtojuma kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskā vienotība, ideja un izmantoto materiālu oriģinalitāte.