"Man Lieldienas atnāca ar visai bēdīgu ziņu. Jūsu portāls publicējis  kādu informāciju, kurā ir saskatāms mēģinājums nepelnīti kompromitēt manu vārdu, Runa ir par Artūra Butāna rakstu par Rimbenieka piemiņas vietu. Šajā sakarā lūdzu Jūs publicēt manu atklātu vēstuli viņam, viņa partijas biedriem un citiem, kuri tic viņa meliem,” portālam irliepaja.lv raksta mākslinieks Raimonds Gabaliņš pēc tam, kad bijām publicējuši Artūra Butāna viedoki.


Astaucoties Raimonda Gabaliņa lūgumam, publicējam viņa atklāto vēstuli:

"God. Artūr Butān.
Līdz šim nebiju ar Jums pazīstams, pat nebiju par Jums dzirdējis ne labu, ne sliktu un pieļauju, ka arī Jūs mani nepazīstat, bet tomēr publiskā informācijas vidē nosaucāt mani kā Evalda Rimbenieka piemiņas vietas autoru** un visai skarbi apšaubījāt  manu profesionalitāti. Lai kritizētu vai slavētu kādu personu vai lietu, kritiķim ir jāpiemīt  vairākām īpašībām. Vispirms jābūt zināšanām kritizējamā nozarē,  bet svarīgākā lieta ir ētika un morāle. Atšķirībā no Jums, es painteresējos kas ir Artūrs Butāns. Spriežot pēc publiskā telpā pieejamās informācijas, Jūs esat bankrotējošas kafejnīcas vadītājs, bet tagad gribat būt politiķis, kurš vēlas vadīt valsti. Kā pats izteicaties pirmsvēlēšanu reklāmā, "gribat būt deputāts cilvēkiem". Tātad gribat būt starpnieks starp tautu un varu. Politika gan nav Jūsu profesija, katrā ziņā Jums nav ne tādas izglītības, ne arī prakses. Kā pats norādat savā FB lapā, darbojaties restorānu biznesā un arī ne visai veiksmīgi. Iespējams, ka Jums ir interese par politiku, taču Jūsu FB lapā Jūs pats arī norādat, ka Jūsu vienīgā interese ir – sievietes. Tad kādu mērķu dēļ Jūs tā raujaties kādu kritizēt un pamācīt? Pieļauju, ka Jūsu vēlēšanu kampaņa ir ieilgusi un,


kā zināms, politiskajā reklāmā reklāmas galvenais instruments nav darīt darbu, bet nomelnot citu izdarīto,

lai radītu ilūziju, ka Jūs esat speciālists visās nozarēs. Lai tad, kad Jūs tiksiet ievēlēts, tautai radītu solīto "paradīzi zemes virsū”. Tā arī neatradu izpildītu nevienu no Jūsu pirmsvēlēšanu solījumiem. Jūs esat politiskās partijas Liepājas organizācijas vadītājs. Tas nozīmē, ka katrs publiskais vārds, katra Jūsu rīcība ir saskaņota ar Jūsu partiju. Jūsu viedoklis ir arī Jūsu partijas viedoklis. Tāpēc Jūsu rakstus nedrīkstētu uzskatīt par parastu "dīvāna eksperta” komentāru, ko nopietni cilvēki vērā neņem.


Jūsu rakstā par Evalda Rimbenieka piemiņas vietu Jūs nosaucāt mani par šī pieminekļa autoru. Tajā laikā, kad tapa šī piemiņas vieta, Jūs iespējams sēdējāt skolas solā. Jā, tieši sēdējāt, nevis mācījāties. Jo ja būtu mācījies, tad būtu iemācījies ābeces patiesību, – lai spriestu par kādām lietām, vispirms ir jāiegūst patiesa informācija par šīm lietām. Jūsu slinkuma dēļ vai arī Jūsu nekompetences dēļ, Jums nav zināma patiesība par to, kā tapa šī piemiņas vieta. Un tas Jūs arī nemaz neinteresē. Jums svarīgi ir radīt sev politisku reklāmu vienalga ar ko, lai kas tas arī nebūtu. Atšķirībā no E. Rimbenieka, kurš bija īpaši korekts politiķis  un nemīlēja skaļu populismu, toties klusi darīja savu darbu, Jūs skaļi reklamējat pats sevi, aizmirstot par darbu. Tā kā Jūs, spriežot pēc Jūsu publicētajiem tekstiem, ultimāta formā pamācat, kā jābūvē pieminekļi, tad varētu rasties pārliecība, ka Jūs esat speciālists arī šajā jomā. Vai varat padalīties cik un kurus pieminekļus Jūs esat uzbūvējis?


Tiem, kuri tāpat kā Jūs, nezin un tiem, kam tāpat kā Jums slinkums pameklēt rakstos, varu apliecināt, ka es, Raimonds Gabaliņš NEESMU šī objekta autors. Bet es zinu, ka šī piemiņas vieta tapa pēc atsevišķu personu iniciatīvas, kuras dibināja "Evalda Rimbenieka fondu” ar mērķi radīt šo piemiņas vietu tieši šeit – Evalda Rimbenieka ielā, iepretim ēkai, kurā kādreiz dzīvoja Evalds Rimbenieks. Radīt nevis politiskās aģitācijas tribīni, kā Jūs iedomājaties, bet klusu, intīmu piemiņas vietu vienam no Liepājas ievērojamākajiem vīriem, kurš bija nepelnīti aizmirsts. Šim nolūkam tika izsludināts piemiņas vietas metu konkurss. Tika izveidota kompetenta žūrija, kura no piedāvātajiem metiem izvēlējās tieši šādu dizaina risinājumu. Lai šo projektu realizētu, "Evalda Rimbenieka fonds" vērsās pie visiem liepājniekiem, uzņēmējiem un īpaši pie politiskajām partijām ar lūgumu ziedot līdzekļus piemiņas vietas būvniecībai.


Tad Jūsu pārstāvētajai partijai tas īpaši neinteresēja, un ne jau dizaina dēļ. 

Toties tagad Jums ir interesanti uzstāties ar pamācībām, kā jābūvē un jākopj šādi pieminekļi, šādā veidā veicinot savu popularitāti. Ir viegli kādu kritizēt un pieprasīt būvēt un pārbūvēt, ja par to nav pašam jāatbild. Tā kā Jums ir gatavs plāns, kādai Jūsuprāt būtu jābūt šai piemiņas vietai un Jūs pieprasāt to pārbūvēt, tad saprotu, ka Jūs esat gatavs ziedot savus privātos vai Jūsu pārstāvētās partijas līdzekļus Jūsu projekta realizācijai. Ja ne, tad ar kādām tiesībām Jūs pieprasat tērēt nodokļu maksātāju naudu Jūsu ambīciju apmierināšanai?


Jums iespējams neviens nav mācījis atbildēt par saviem vārdiem, bet tomēr es pieprasu publisku atvainošanos par neslavas celšanas mēģinājumu. Ceru, ka arī Jūsu pārstāvētās partijas vadība, lai nedarītu kaunu visai partijai, izvērtēs Jūsu atbilstību Jūsu ieņemamajam amatam partijā.


Bezpartejisks mākslinieks Raimonds Gabaliņš”


*) R. Gabaliņš kļūdaini nosaucis Artūru Butānu par NA Liepājas organizācijas vadītāju. Butāns ir NA Saeimas deputātes palīgs.


**) Rimbenieka piemiņas vietas autors ir tēlnieks Uldis Kurzemnieks – irliepaja.lv.