Piemiņas vietas pārbūve uzsākta aizvadītās nedēļas nogalē, un to veic SIA "Kurzemes būvserviss"Andreja Rubana vadībā, plānots, ka līdz septembra beigām darbs būs pabeigts, portālu irliapaja.lv informēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.


Pārbūves līgumcena ir 15 609, 90 eiro ar PVN.


Pārbūves projektu, saskaņojot ar iepriekšējiem projekta autoriem – tēlnieku Uldi Kurzemnieku un arhitekti Santu Reinhardi, izstrādājis Raimonda Gabaliņa arhitektūras projektēšanas birojā "ArchiJazz".

Pārbūves gaitā iecerēta piemiņas vietā esošo atbalsta sienu pazemināšana un nosegapmaļu uzstādīšana pazeminātajām betona atbalsta sienām;  pieminekļa pamatnes apmetuma atjaunošana; puķu dobes apmales posma no betona elementiem "Rondo" pārbūve; zaļo augu atjaunošana un pārstādīšana; piemiņas vietai pieguļošās gājēju ietves daļas pārbruģēšana; veco un bojāto apgaismojuma iekārtu un elementu demontāža un jauna apgaismojuma ierīkošana; esošo betona atkritumu kastu nomaiņu pret jaunu, vidē iederīgu metāla konstrukcijas atkritumu tvertni.

Darbs pie Rimbenieka piemiņas vietas sakārtošanas ir sācies jau 2019. gada nogalē, pēc domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa iniciatīvas, iepriekš norādīja Štāls.


Komunālās pārvaldes rosību atzinīgi vērtē Nacionālās Apvienības pārstāvis Artūrs Butāns: "Redzams, ka ir uzklausīts mūsu priekšlikums par betona sienas nojaukšanu, kas aizsedza pašu pieminekli. Vērosim, lai mācītāja un mēra Rimbenieka piemiņas vieta tiktu arī pienācīgi izgaismota un pievienota informatīva plāksne par viņa ieguldījumu pirmskara Liepājā."


Liepājas pilsētas galvas Evalda Rimbenieka (1922 – 1928; 1934 –1940) piemiņas vieta izbūvēta 2006. gadā, atbilstoši projektam, kas tika izstrādāts pēc sabiedriskās organizācijas "Liepājas pilsētas galvas Evalda Rimbenieka fonds" pasūtījuma, par pamatu ņemot piemiņas memoriāla metu konkursa darbu.