Šī gada 2. maijā mūžībā devies tēlnieks Raimonds Gabaliņs (1949-2024), sociālajā tīklā Facebook, otrdien, 7. maijā, informēja tuvinieki.
Mākslinieka izvadīšana paredzēta 11. maijā pulksten 13 Limbiķu kapos, Grobiņas pagastā.
Raimonds Gabaliņš ar tēlniecības darbiem piedalījies izstādēs, plenēros un simpozijos Latvijā un ārzemēs kopš 1978. gada. Ir vairāku monumentu autors. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.
Tēlnieka māsa Ilona Gabaliņa Kila savā Facebook profilā dalījusies ar citātu no Raimonda Gabaliņa monogrāfijas: "Pasaule, ko vēlos un varu apdzīvot ir gana plaša. Virs māju jumtiem naktīs esmu zvaigzne, ko iededzina kāds, ko sauc par Lielo Arhitektu. Dienas savirknējas kā sīki putekļu raksti uz taisnes un veido nogriezni, ko atvēlu citiem. Rītam ļauju ienākt pa durvīm, kas atveras uz plašo izjūtu jūru. Tikai nezinātājs var teikt viedus pēcpusdienas vārdus par skrējienu no viena horizonta līdz otram. Un kas tajā visā liedz ziedēt granītam, metālam vai krāsām? Nav tādas līnijas, kas sarautu nošu skanējuma rakstu, kad pat akmens sāk dziedāt, dūkt, vibrēt vai vienkārši lūgties uz āru, pret gaismu. Katra gaismas līnija zīmē kādu nodzīvotu dienu. Katra plaukstas līnija – dzīves apliecinājumu. Es esmu un dzīvoju. Piederu pie tiem, kas nes savus sapņus smagi kā akmeņus uz iekšu, tad atvelku elpu un atkal dodos tālāk. Cik tālu sniedzas cilvēka iekšējais laika nogrieznis, tik tālu varu to nest, jo katrs mirklis nav nekas cits, kā mūžīga maiņa uz augšu. Tur, kur naktīs esmu zvaigzne, visi šķiet vienādi. Tur nav ne zaudētāju, ne uzvarētāju. Ir tikai laiks, ko izlietoju uz neatgriešanos, iekaļot pa mirdzošam puteklītim katrā veiksmes vai sarūgtinājuma stundā. Zaudējums ir pagātne. Ticība var nest laurus. Nākotne nav zināma nevienam. Iemidzinu jūras elpu virs kokiem zilganā dūmakā starp smagiem negaisa kuģiem. Darinu savu esību, jo esmu mākslinieks. Kaut ko ņemu no sevis nepārtraukti dēļ citiem un esmu tur, kur pašā iesākumā – uz trajektorijas, ko sauc par dzīvi. Bet zvaigžņu ugunskurs iedegas augstu pār mani katru nakti un par to ir atbildīgs Mūžīgais Lielais Domātājs."