Izpildīt visus Zilā karoga saņemšanai nepieciešamos kritērijus par atkritumu apsaimniekošanu un atpūtnieku drošību pašvaldībai nav viegls uzdevums.

Tā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes Vides un veselības daļas vecākā speciāliste Dace Liepniece, raksta LETA.

Rīt, 2.jūnijā, pulksten 14 Liepājas centra pludmalē pie glābšanas stacijas notiks Zilā karoga svinīgā pacelšanas ceremonija, kurā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), uzstāsies ceļojošais leļļu teātris "Maska" un citi mākslinieki. Zilais karogs jau plīvo Liepājas Jahtu ostā. Liepājas centra pludmalē karogs šogad plīvos jau 12. gadu, savukārt Liepājas dienvidrietumu pludmalē šogad, tāpat kā pērn, neatbilst Zilā karoga standartiem.

"Pieredze rāda, ka izpildīt augstos Zilā karoga standartus pašvaldībai nav viegls uzdevums," sacīja Liepniece, norādot, ka karoga iegūšanai nepieciešams izpildīt gandrīz 30 dažādus kritērijus, kas saistīti ar pludmales apmeklētāju drošību, atkritumu apsaimniekošanu u.c. "Ir kritēriji, piemēram, ūdens kvalitāte, kuru izpildi pašvaldība nevar ietekmēt," piebilda pašvaldības amatpersona. Zilā karoga standartiem neatbilstošā ūdens kvalitāte ir galvenais iemesls, kāpēc karogs šogad neplīvos dienvidrietumu pludmalē, bet tas, kā sacīja Liepniece, "nekādā gadījumā nenozīmē, ka tur nedrīkstēs peldēties".

"Ūdens kvalitāte nav pasliktinājusies,– pēc pašvaldības rīcībā esošajiem datiem, tā pat ir nedaudz uzlabojusies. Pērn ir mainījušies ūdens kvalitātes vērtēšanas kritēriji, lai iegūtu Zilo karogu," skaidro Liepniece. Tagad ūdens kvalitāti vērtējot ne vairs katru gadu atsevišķi, bet četru gadu ilgā laika posmā. "Pašvaldībā saglabājam cerību atgūt Zilo karogu arī dienvidrietumu pludmalei," sacīja Liepniece.

Par Liepājas pludmales tīrību šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, gādās uzņēmums "Komunālā pārvalde" sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju, uzņēmumu "Eko Kurzeme".

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām. Pasaulē tā ir kļuvusi par populārāko tūrisma ekosertifikācijas modeli, kas atpazīts gan tūristu, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Latvijā Zilā karoga programmu koordinē Vides izglītības fonds.

Zilā Karoga kustībai Liepāja pievienojās 1997.gadā. 2008.gadā Liepāja ieguva četrus Zilos karogus.