Latvijas Dabas fonds, Latvijas radio un TV centru un eParakstu piedāvā iespēju tiešsaistē sekot līdzi trīs aizsargājamu putnu sugu – jūras ērgļa, zivju ērgļa un melnā stārķa – ligzdās notiekošajam.

Latvijas Dabas fonds šajā pavasarī ir uzstādījis video kameras pie trim dažādām ligzdām, lai interneta tiešraidē ļautu sekot līdzi aizsargājamo putnu ikdienai. Datu pārraidi kvalitatīvai tiešraidei ar savu torņu palīdzību nodrošina Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), bet putnu gaitām interesenti var sekot līdzi šeit (www.dabasdati.lv).

Jūras ērglis (Haliaeetus albicilla) ir lielākais no Latvijā ligzdojošajiem plēsīgajiem putniem – tā spārnu izpletums var sasniegt pat 2,5 metrus. Savukārt, zivjērglis jeb zivju ērglis (Pandion haliaetus) ir vidēja lieluma plēsīgais putns ar gariem spārniem. Kā rāda sugas nosaukums – šis putns pārtiek galvenokārt no zivīm, ko noskata lidojumā. Melnais stārķis (Ciconia nigra) augumā ir mazliet mazāks par balto stārķi, no kura labi atšķirams pēc melnā apspalvojuma. Eiropā šī suga ir reti sastopama un tiek īpaši aizsargāta. Latvijā pēdējos divdesmit gados melno stārķu skaits ir samazinājies vairāk nekā uz pusi.

„Jau trešo gadu mēs aicinām ikvienu interesentu ieskatīties aizsargājamo putnu dzīvēs, jo labi zinām – mēs mīlam un rūpējamies par to, ko pazīstam. Mēs esam gandarīti, ka šajā pavasarī, ar eParaksta labvēlību, varam iepazīstināt sabiedrību ne tikai ar jūras ērgļa un zivjērgļa, bet arī melnā stārķa ikdienas dzīves notikumiem. Ceram, ka tikšanās ar šiem Latvijā reti sastopamajiem putniem, rosinās domāt par blakus esošo dzīvību un skaistumu, ko ikdienā nepamanām,” stāsta nodibinājuma „Latvijas Dabas fonds” vadītājs Ģirts Strazdiņš.

„Esam priecīgi par iespēju piedalīties šādā lieliskā projektā, kas nodrošinās iespēju ar viena klikšķa palīdzību nokļūt dziļākajos Latvijas mežos un ielūkoties vietās, kur dabai draudzīgā veidā var vien nokļūt virtuāli. Tā kā mūsu uzņēmums piedāvā eParakstu – vienu no dabai draudzīgākajiem IT produktiem Latvijā – ir tikai loģiski, ka mēs atbalstām arī citus dabai draudzīgus projektus ar sev pieejamajiem resursiem,” norāda LVRTC priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Jau pagājušā gadā nodibinājums „Latvijas Dabas fonds” noslēdza sadarbības memorandu ar LVRTC par kopīgu sadarbības projektu veidošanu sabiedrības izglītošanā un iesaistīšanā dabas aizsardzībā, apzinoties Latvijas iedzīvotāju intereses dzīvot vidē, kurā tiek saglabāta dabas daudzveidība, nodrošināta vides vērtību saglabāšana un to ilgtspējīga apsaimniekošana. Tāpat abas puses apņēmās popularizēt eParakstu kā videi draudzīgu rīku, kam ir tāds pats spēks, kā ar roku veiktam parakstam, taču tā izmantošana veicina dabas resursu saudzēšanu – portālā www.eparaksts.lv atrodams banneris, kas ļauj sekot līdzi eParaksta pielietojamības statistikai un kokiem, kas tiek simboliski „izglābti” pateicoties elektronisko dokumentu izmantošanai.