Svētdien, 21. janvārī, pulksten 15 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamersērijā "Personīgi" baritons Rihards Millers un pianiste Ērika Millere atskaņos savu augsti inteliģento versiju Franča Šūberta dziesmu ciklam "Ziemas ceļojums" (Winterreise). Šo slaveno romantisma laikmeta dziesmu virknējumu klausītāji varēs dzirdēt ne tikai klātienē, bet arī bezmaksas tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā un Youtube kanālā, informēja "Lielā dzintara" sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Bieži atskaņotas cikla daļas, bet daudz retāk – viss cikls kopumā. Latvijā leģendārs ir Kārļa Zariņa/Intas Villerušas un Krišjāņa Norveļa/Alda Liepiņa lasījums, taču koncertā Liepājā tā būs Latvijas Nacionālās operas (LNO) solista Riharda Millera un LNO solistu koncertmeistares Ērikas Milleres jūtu dzīlēs spēcīgā un daudzveidīgā versija, kas tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2022 kategorijā "Par izcilu interpretāciju".

Video. Rihards un Ērika Milleri stāsta par Šūberta "Ziemas ceļojumu":


Dziesmu cikla "Ziemas ceļojums" ideja komponistu nodarbinājusi kopš 1827. gada februāra, kad Šūberta īsā, spilgtā dzīve tuvojās izskaņai. Šūberta draugi bijuši visai apmulsuši, dzirdot dziesmu tumsnējo kopnoskaņu, taču komponists teicis, ka šo opusu vērtējot augstāk par jebko citu no visa, ko radījis. Mūsu liriskais varonis te domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

Rihards Millers ir aizņemts daudzos LNO iestudējumos (lomu skaitā Moraless, Mazeto, Melhiors, Puasons), līdztekus labprāt piedalās kamermūzikas programmu atskaņošanā, veidošanā un producēšanā. Dziedājis dzejnieka Knuta lomu Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmuzvedumā Liepājas "Lielajā dzintarā".

Ērika Millere ir augstu vērtēta un pieprasīta pianiste koncertmeistare ar lielu pieredzi operas un vokālās kamermūzikas laukā, kā arī ar spēcīgu rūdījumu starptautiskos vokālistu konkursos.

Koncertu "Šūberts. Ziemas ceļojums" ar Liepājas pašvaldības atbalstu organizē SIA "Lielais Dzintars". Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv . Biļetes uz koncertu klātienē pieejamas "Biļešu paradīzes" tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē un koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.