Sabiedriskā labuma organizācijai „Kopiena Chemin Neuf” ar 17.oktobra domes sēdes lēmumu piešķirtas tiesības iegādāties vēl vienu ēku Karostā, Ložmetējnieku ielā 6.

„Chemin Neuf” jau 2011.gadā no Liepājas pašvaldības iegādājās pašvaldības īpašumu Atmodas bulvārī 15, un nu tā ir gatava iegādāties arī nekustamo īpašumu Ložmetējnieku ielā 6, kas sastāv no zemesgabala 7262 kv.m platībā un divu dzīvokļu dzīvojamās ēkas.

Ar domes lēmumu nekustamais īpašums Ložmetējnieku ielā 6 tiks nodots atsavināšanai, rīkojot izsoli bez pretendentu atlases.

Ēkā Ložmetējnieku ielā 6 savulaik atradusies gan žandarmērijas virsnieku sapulce, gan kara tiesa, gan dzelceļa stacija un – pirmās Latvijas brīvvalsts laikā – Kalpaka vārdā nosauktā skola. Ēkas projekta autors Semjons Gaļenzevskis projektējis arī Karostas virsnieku sapulces ēku un citas ievērojamas celtnes.

Savulaik par ēkas privatizāciju interesējās arī vindsērfinga klubs "Rietumkrasts", taču nesaņēma pašvaldības atbalstu.
 

Uzziņa
„Chemin Neuf” ir starptautiska katoļu kopiena ar ekumēnisku ievirzi un aicinājumu veicināt kristiešu, nāciju, ģimenes un katra cilvēka vienotību. Kopiena pārstāvēta 28 pasaules valstīs, tajā darbojas sievietes un vīrieši, priesteri, brāļi un māsas konsekrētā celibātā, neprecējušās personas un laulāti pāri.

Liepājā kopiena „Chemin Neuf” darbojas kopš 2011.gada, kad šeit ieradās pēc toreizējā Liepājas bīskapa Vilhelma Lapeļa uzaicinājuma.

Bijušajā Karostas pamatskolas ēkā Atmodas bulvārī 15 kopiena veido rekolekciju un semināru centru. Ēkā regulāri notiek „Chemin Neuf” vadīti semināri laulātajiem pāriem un jauniešiem.

„Chemin Neuf” organizējusi dažādus pasākumus arī sadarbībā ar labdarības organizāciju „Mārtiņmāja”.