Šomēnes trīs nedēļas, no 9.jūlija līdz 27.jūlijam, brīvprātīgā darba projekta laikā 15 franču jaunieši uzturas Karostā, Liepājā, informē LETA.

Viņi iepazīstas ar dzīvi Latvijā un kopienas "Chemin Neuf" mājā rīkotu nometni bērnunama bērniem.

Kopienas "Chemin Neuf" pārstāve Inese Motte aģentūru LETA informēja, ka franču jaunieši 17 Grašu Bērnu ciemata bērniem vada dažādas radošās darbnīcas, māca jaunas dziesmas, dejas, kā arī aktīvi sporto. Tāpat atliek laiks arī atpūtai pie jūras un kopīgām ekskursijām pa Liepāju.

"Mani ieinteresēja šis projekts, jo man ļoti patīk bērni un patīk arī ceļot. Šī ir lieliska iespēja būt kopā ar bērnunama bērniem, dot viņiem mīlestību," saka viena no projekta dalībniecēm Marija Ljēza Bužāra.

"Esot šeit, Liepājā, redzams, kā pilsēta attīstās, vecās ēkas tiek atjaunotas un celtas jaunas," secinājusi Bužāra.

15 franču jaunieši Liepājā ieradušies kopienas "Chemin Neuf" vadītā projekta "Brālība ceļojumā" ("Frat’Voyage") laikā.

Projekta mērķis ir dot iespēju 17-25 gadus veciem jauniešiem iepazīt citas kultūras, kā arī veltīt laiku brīvprātīgā darba veikšanai. Pirms ierašanās Latvijā jaunieši vairākas nedēļas nogales tikās Francijā, lai labāk iepazītu viens otru, savstarpēji saliedētos un varētu sekmīgāk kalpot. Iepriekš šādus projektus kopiena "Chemin Neuf" realizējusi arī Spānijā, Ungārijā un Izraēlā, kā arī vairākās Āfrikas valstīs, piemēram, Čadā un Burundi.

"Chemin Neuf" ir starptautiska katoļu kopiena ar ekumēnisku ievirzi un īpašu aicinājumu darboties, lai veicinātu kristiešu, nāciju, ģimenes un katra cilvēka vienotību. Kopiena pārstāvēta 28 pasaules valstīs un tajā darbojas sievietes un vīrieši, priesteri, brāļi un māsas konsekrētā celibātā, neprecējušās personas un laulāti pāri.

Liepājā kopiena "Chemin Neuf" darbojas kopš 2011.gada, kad šeit ieradās pēc toreizējā Liepājas bīskapa Vilhelma Lapeļa uzaicinājuma. Bijušajā Karostas pamatskolas ēkā Atmodas bulvārī 15 kopiena "Chemin Neuf" veido rekolekciju un semināru centru.

Ēkā notiek "Chemin Neuf" vadīti semināri laulātajiem pāriem un jauniešiem. Savukārt sadarbībā ar labdarības organizāciju "Mārtiņmāja" kopiena Liepājā ir organizējusi pasākumus Liepājas trūcīgām mammām, kuras vienas audzina bērnus.