Komunālā pārvalde veikusi nelielu daļu no Berči skvēra pārbūves projekta – uzbūvēts žogs, kas atdala pilsētai piederošo skvēra zemi no privāta zemes gabala.

Atbildot uz irliepaja.lv uzdoto jautājumu, kas tie par darbiem, kas notiek skvērā Republikas ielas un K.Valdemāra ielas krustojumā, Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidro:

"Esam īstenojuši vienu mazu daļu no skvēra projekta – atsevišķā kārtā uzbūvēts žogs, kas atdala pilsētai piederošo skvēra zemi no privāta zemes gabala. Tas ir darīts tāpēc, lai tad, kad būs naudas visa skvēra teritorijas pārbūvei, nebūtu vairs jārisina īpašumu robežu un piederības jautājumi.

Komunālā pārvalde saskārās arī ar sūdzībām, ka netiek pienācīgi tīrīta pilsētai piederošā zeme un nav sakārtotas īpašumu piederības robežas.

Paveikto būvdarbu apjomā bija ietverts veco pamatu (vai kādas ēkas palieku) demontāža, daļēju uz skvēra zemes uzbūvētu šķūnīšu demontāža, jauna žoga būvniecība, melnzemes pievešana un izlīdzināšana. Darbi kopumā šobrīd ir pabeigti.

Darbus veica SIA "Smaile L", izmaksas – nepilni 11 000 eiro, no teritoriju uzturēšanas izdevumu ietaupījumiem".