Kamēr pašvaldības plāni par Berči skvēra labiekārtošanu joprojām ir tikai "uz papīra", Komunālā pārvalde parūpējusies, lai skvēru Valdemāra ielas un Republikas ielas stūrī, blakus vienai no Liepājas Universitātes ēkām, iespējams šķērsot, vismaz neklūpot un kājām neķeroties aiz vecā, izdrupušā un bedrainā asfalta seguma.

Šobrīd Berči skvērā, kas jāšķērso cilvēkiem, kuri, izkāpuši no tramvaja, dodas uz Vecliepājas primārās veselības aprūpes centru, redzams pagaidām vēl gluds grants celiņš.

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, "tas ir Komunālās pārvaldes noorganizēts darbs, lai uzlabotu gājēju pārvietošanās posmu. Iepriekš tur bija bedrains veca asfalta segums".

Vecais segums ir demontēts jūnija beigās, jūlija sākumā, un vietā ieklāts īpaša sastāva – grants ar māla piedevu – segums.

"Šādu segumu parasti ieklāj parku un skvēru celiņos, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk, vismaz desmit gadus," skaidroja Štāls.

Pēc viņa teiktā, šis noteikti ir pagaidu risinājums līdz Berči skvēra labiekārtojuma projekta īstenošanai. Par Berči skvēra labiekārtošanas projekta finansējuma izredzēm tuvākajā nākotnē Komunālajai pārvaldei šobrīd gan informācijas nav.