Lasītāja foto.


Liepājniece, kas portālam irliepaja.lv atsūtīja arī šajā publikācijā redzamās fotogrāfijas, raksta, ka "vairs nevar noskatīties uz bezsaimnieciskumu, ko redz ap valsts nozīmes arhitektūras pieminekli Valdemāra ielā 4, kur visos stūros sakrautas melno maisu kaudzes ar pērnajām vai pat aizpērnajām lapām, kur norautas lietusūdens notekas un ūdens bojā ēkas fasādi, kur bojā iet dižkoks ar vētru aplauzītiem zariem, kur visapkārt redzami arī citi nekopti koki ar aplūzušiem zariem, kur zemē mētājas nolūzuši, nokaltuši zari un nabaga sētniece, kas kopj šo Liepājas Universitātei piederošo teritoriju, ik pa laikam mēģina uzstutēt piemiņas zīmi, kas te savulaik uzstādīta par godu kādreizējā tehnikuma jubilejai".


Lasītāja foto.


Sazinoties ar Liepājas Universitāti (LiepU), kas Valdemāra 4 saimnieko kopš 2010. gada, portāls irliepaja.lv noskaidroja, ka tai piederošajā ēkā Valdemāra ielā 4 "lekcijas nenotiek jau vairākus gadus, jo ēka pēc būvnieku atzinuma ir lietošanai bīstama".


Tomēr ēkas pagalmā kaut kādas LiepU aktivitātes notiek – tur redzama neliela kaste ar kompostu, un kā raksta LiepU sabiedrisko attiecību vadītāja Simona Laiveniece, tur "studiju programmas "Vides inovāciju tehnoloģijas" studentes studiju darbā veido permakultūras iekārtu.


Lasītāja foto.


Savāktās lapas maisos tiek izmantotas minētajā pētījumā. Aprīļa beigās, kad darbs būs iegājis fināla stadijā, pāri palikušais materiāls tiks aizvākts".


Te nu gan jāteic, ka pat ar neapbruņotu aci skaidri redzams, ka "pāri palikušais materiāls" būs simtreiz lielāks nekā permakultūrai izmantotais!


Lasītāja foto.


Pēc LiepU atbildes spriežot, no gandrīz 400 000 eiro, ko augstskola ieguva, pārdodot ēku Baseina ielā, Valdemāra ielas namam nav paredzēts ne cents, visi līdzekļi atvēlēti galvenās ēkas Lielā ielā 14 un tās teritorijas sakārtošanai, uzturēšanai utt.


Diemžēl arī pašvaldība nesola kaut ko darīt Valdemāra ielas 4 tuvumā. Kā portāls irliepaja.lv noskaidroja pilsētas domē, tā sauktā Berči skvēra, proti, teritorijas, kas atrodas līdzās ēkai, projekta virzība "pagaidām ir iepauzēta finansējuma trūkuma dēļ". Skvēra labiekārtojuma metu konkurss notika jau 2016.gadā, bet projektēšana – 2017.gadā.