Liepājas domes Pilsētas attīstības komitejā ceturtdien, 6.novembrī, deputāti lēma par zemesgabala Peldu ielā 55A zemes nomas līguma izbeigšanu ar SIA "Gokarti".

Kā skaidroja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, lēmums saistīts ar to, ka SIA "Gokarti" beigusi pastāvēt. Taču tas nenozīmējot, ka īpašumam nav apsaimniekotājs – visas SIA "Gokarti" saistības pārņēmusi SIA "Ķeizara paviljons", kura arī uzturot spēkā iepriekšējā nomnieka piteikto būvniecības ieceri – atjaunot kādreiz šajā vietā esošo vasaras kafejnīcu "Banga" tās vēsturiskajā izskatā.

Jau vēstīts, ka vēlākais līdz 2017.gada beigām SIA „Gokarti” bija iecerējusi atjaunot vēsturisko Jūrmalas parka kafejnīcu „Banga”.23.janvārī, deputāti pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejā piekrita, ka ar SIA „Gokarti” tiek slēgts zemes nomas līgums uz 30 gadiem par īpašumu Peldu ielā 55a (kafejnīca „Banga”).

Līgumam ir virkne nosacījumu – pēc arhitektūras plānošanas uzdevuma saņemšanas uzņēmējam ir jāgādā par tehniskā projekta izstrādi un kafejnīca jāatjauno vēsturiskajā izskatā, kā arī jāpiekrīt nepretendēt uz zemes atsavināšanu.

Projekta izstrādei un apstiprināšanai būvvaldē dots laiks līdz 2016.gadā janvārim, bet celtnes pabeigšanai – līdz 2017.gada decembra beigām.

SIA „Gokarti” (iepriekš SIA „Lec un minies”) pārstāvis Ojārs Brics deputātiem solīja, ka tas noteikti ir izdarāms, jo projekts neesot „pārāk sarežģīts”, turklāt uzņēmums ir ieinteresēts ātrāk atvērt jauno kafejnīcu.

Saskaņā ar skiču projektā izklāstīto ieceri kafejnīcas galvenā zāle aizņems 200 kvadrātmetrus lielu platību, virtuvi plānots izvietot pagrabstāvā.

Paredzētas arī divas vasaras terases, lielākajā atradīsies 24 galdi un tajā būs 120 vietas. Kafejnīca būs atvērta gan vasarā, gan ziemā. Vasarā tajā plānots nodarbināt divdesmit darbiniekus, ziemā – desmit.

Rekonstrukcijā paredzēts ieguldīt gandrīz 330 tūkstošus eiro.

Pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, komentējot būvniecības ieceri, atzina, ka ideja atjaunot „Bangu” tās agrākajā veidolā (vismaz par 90%) atzīta kā labākais risinājums, jo „šis tēls vēl ir pietiekami dzīvs liepājnieku atmiņās”.