Vasara tuvojas straujiem soļiem, bet, vai vasaras kafejnīcu īpašnieki šogad plāno vērt vaļā bārus un kafejnīcas Jūrmalas parkā un pludmalē? Šobrīd aktīvi ir tikai mazie kioski, kuri ietilpst ielu tirdzniecības kategorijā. Smiltīm aizputināts pludmales bārs "Cukurfabrik’", slēgta "7.līnija", nekādas dzīvības pazīmes neizrāda "Medūza", slēgts "Dzintara boulings", un par "Bangu" liepājnieki jau pamazām sāk aizmirst.


"Red Sun Buffet" bijusi atvērta visu ziemu un turpina strādāt.


Pludmalē lepnā vientulībā pagaidām aktīva ir tikai kafejnīca "Red Sun Buffet", kas darbojusies bez pārtraukuma visu laiku un ir atvērta joprojām. Atšķirībā no šīs pašas kafejnīcas Pasta ielā. Tā ir ciet kopš marta beigām, un tur, pēc īpašnieka Mareka Alberta teiktā, uzņēmums arī nekad vairs neatgriezīsies.


"Tiamo grupas" pludmales bārs "Cukurfabrik'" pagaidām ieputināts smilšu kalnos un izskatās pamests.


Abu divu pludmales kafejnīcu – "Omm" un "Cukurfabrik’" – apsaimniekotājas "Tiamo grupas" runasvīrs Toms Zukulis portālam irliepaja.lv atzina, ka uzņēmums pagaidām nogaida, kādi būs valstsvīru lēmumi.  Taču par vienu no pludmales bāriem – "Cukurfabrik’" – esot gandrīz pilnīgi drošs, ka vasaras sezonā tas būs atvēts.


"Jautājums tikai – kad? Vai tas būs maija sākumā, vidū vai jūnija sākumā.

To pašu portālam irliepaja.lv saka "Medūzas" īpašnieks Edgars Tīls – maija vidū vai beigās ar mazliet papildinātu ēdienkarti arī šī tradicionālā parka un pludmales savienojuma vieta būs pieejama apmeklētājiem.


"Protams, ievērojot visus drošības noteikumus," piebilst Tīls.


Tam, ka kafejnīca ir pārdošanā, acīmredzot, nav nozīmes, jo sludinājums par to, ka pārdod "vasaras kafetēriju "Medūza" ar visu tirdzniecības aprīkojumu un nomas tiesībām" nav jauns, un objekts, tāpat kā daudzi citi, ir pārdošanā jau ilgāku laiku.


"Pie dzīves jāatgriežas," pārliecināts arī   "7. līnijas" īpašnieks Vilis Rozga.

Arī viņš prognozē, ka tas varētu notikt maijā. Šobrīd kafejnīcas personāls saņemot dīkstāves atlīdzību.


Vieta, kur vajadzētu atrasties lepnākajai Jūrmalas parka kafejnīcai.


Ne pērn un arī ne šogad liepājniekiem un pilsētas viesiem nav bijis lemts ieraudzīt darbojamies Jūrmalas parka leģendāro kafejnīcu – "Banga", no kuras pāri palicis vien pliks uzkalniņš. Uzņēmums, kurš to apsaimniekoja līdz šim un ilgstoši strādāja pie būvprojekta, lai atjaunotu ēku, no sava nodoma ir atteicies, un tagad domes Nekustamā īpašuma pārvalde ir izstrādājusi apbūves tiesību izsoles noteikumus. Tiklīdz politiķi tos akceptēs, pārvalde ir gatava izsolē meklēt jaunu "Bangas" augšāmcēlēju, pastāstīja pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.