Starp futbola fanu auriem stadionā "Daugava" un bumbiņas paukšķiem kortos Jūrmalas parkā, pārsimts metrus no pludmales jau pusotru gadu desmitu omulīgu patvērumu sniedz kafejnīca "Medūza".

Tās saimnieks Edgars Tīls ir liepājnieks, kas kafejnīcu pārņēmis no sava tēva. Varbūt tāpēc viņš labāk nekā dažs rīdzinieks izjūt, kas iederas vienā no Liepājas pērlēm – Jūrmalas parkā – un kas ne. Tieši tāpat kā Mākslas un dizaina vidusskolas pedagogs un scenogrāfs Varis Siliņš, kurš, bieži staigājot garām

"Medūzai", bija saredzējis, kādai tai vajadzētu izskatīties. Siliņa idejas patika gan kafejnīcas saimniekiem, gan būvvaldes ierēdņiem, un tā pērn "Medūza" ieguva savu pašreizējo izskatu. Tas ir tik nepretenciozs un iederīgs parka vidē, ka daudziem pārmaiņas varbūt pat palikušas nepamanītas. Edgars Tīls stāsta, ka vēl viena iecere pagaidām palikusi nerealizēta, tas ir neliels bērnu atrakciju komplekss, kas varētu atrasties laukumiņā pie stadiona žoga.

"Medūza" savus klientus ik gadu sagaida vienā un tajā pašā laikā – ap maija vidu, un sezona turpinās līdz septembra vidum vai nogalei, kā nu kuru gadu. Šī vasara, pēc Tīla sacītā, nav tā labākā – laikapstākļi ir reti untumaini. Taču kafejnīcas saimnieks neskumst, pastāvīgie apmeklētāji te nāk gadiem, tos visus viņš jau pazīst. Bez liepājniekiem "Medūzā" labprāt iegriežas arī pilsētas viesi – krievi, baltkrievi. Šogad mazāk nekā pērn manīti lietuvieši. Varbūt to pašu laikapstākļu dēļ, prāto saimnieks.

"Medūzas" cenas nav kā Rīgā, kafija tiek pasniegta kārtīgā krūzē, bet alus atšķiras no citu kafejnīcu piedāvājuma – te nav tradicionālās "Aldara", "Cēsu" vai "Lāčplēša" dziras, bet ir "Užavas", "Brāļu" un šogad arī "Miķeļa" alus. Ir arī viss stipro alkoholisko dzērienu spektrs, un, protams, "Medūzā" var arī kārtīgi ieturēties – pat ar karbonādi vai alus desiņām. Tikai piektdienās un sestdienās kafejnīca piedāvā arī uz vietas ceptu vistas šašliku. Šogad ieviesuši arī populārās ātrās uzkodas – burgerus, tortiljas, hotdogus. Jaunums ir arī svaigi spiestās sulas, kuru sastāvdaļas klients var kombinēt pēc savas gaumes.

Nedēļas nogalēs – piektdien un sestdien – "Medūzā" skan arī "dzīvā mūzika". Un ne tikai tad – pērn arī trešdienās, bet šogad laikapstākļi vēl neesot ļāvuši. Taču – vasara vēl tikai pusē!

SIA "Taveli", kas apsaimnieko "Medūzu", pieder arī bistro "Trīs sivēni", un vasarā tā ik nedēļas nogali nodrošina izbraukuma tirdzniecību kādā lielākā sporta vai kultūras sarīkojumā, pārsvarā Kurzemes pusē, piemēram, Aizputes motokrosā vai Ulda Marhilēviča festivālā Pāvilostā "Zaļais stars". Vasaras sezonā uzņēmums nodarbina vidēji divdesmit darbinieku, ziemā – uz pusi mazāk. SIA "Taveli" nav raksturīga liela kadru mainība, uzsver Tīls.