Deputāti Pilsētas attīstības komitejas sēdē 11. jūnijā pieņēma lēmumu apstiprināt pašvaldības nekustamā īpašuma – 998 kv.m lielā zemesgabala Peldu ielā 55A apbūves tiesības izsoles noteikumus.

Šis ir zemesgabals Jūrmalas parkā, uz kura agrāk atradās viens no Liepājas leģendārajiem restorāniem – "Banga".

Zemesgabals Peldu ielā 55A ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Liepājas vēsturiskā centra – daļa, un saskaņā ar Liepājas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem atrodas aizsargājamās apbūves teritorijā.

Pašvaldība vēlas, lai tas tiktu atjaunots izskatā, kas līdzinās vēsturiskajai ēkai.

Iepriekšējais pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, komentējot būvniecības ieceri, savulaik atzina, ka ideja atjaunot "Bangu" tās agrākajā veidolā (vismaz par 90%) atzīta kā labākais risinājums, jo "šis tēls vēl ir pietiekami dzīvs liepājnieku atmiņās".

Iepriekšējais zemesgabala nomnieks SIA "Ķeizara paviljons" 2018. gadā pat bija pasūtījis restorāna būvprojektu, ko izstrādāja SIA "Puķupušķis", taču no būvniecības ieceres tomēr atteicās.

"Bangas" atjaunošanas epopeja aizsākās 2012.gadā, kad pašvaldība noslēdza līgumu par 998 kvadrātmetrus lielā zemesgabala Peldu ielā 55A nomu uz 30 gadiem kafejnīcas vajadzībām ar SIA "Gokarti" (pirms tam uzņēmums saucās "Lec un minies", tad – "Ķeizara paviljons").

Pēc ugunsgrēka 1977. gadā "Bangu" mēģināts atjaunot vairākkārt.

Piemēram, 2002. gadā  pašvaldība izsludināja skiču projektu konkursu, kurā uzvarēja arhitekta Agra Padēļa-Līna piedāvātais "Bangas" variants, kurš tomēr netika īstenots dzīvē.

Vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš portālam irliepaja.lv stāstīja, ka paviljons, ko Kurzemes muižniecība uzbūvēja par godu Krievijas imperatora Nikolaja II vizītei Liepājā 1903. gada augustā, un pēc tam uzdāvināja pilsētai, pirmo reizi nodega jau 1906. gada decembrī. 1909. gada vasarā pašvaldība pēc paviljona iepriekšējā arhitekta baltvācieša Paula Demmes skicēm, to ar nelielām izmaiņām atjaunoja.