Seriālam "Restorāns "Banga"", kuram liepājnieki seko līdzi jau vismaz sešu gadu garumā un kam vajadzēja beigties 26.jūlijā, tomēr būs vēl vismaz viena "sezona".

Jau rakstījām, ka sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Ķeizara paviljons" dots kārtējais termiņa pagarinājums – līdz 26.jūlijam –, lai pašvaldības būvvaldē iesniegtu pilnu Jūrmalas parka kafejnīcas "Banga" atjaunošanas būvprojektu. Kā izrādās, tas atkal nav noticis!

Būvvalde sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, atbildot uz portāla jautājumu, raksta: "Būvvaldē jūnija beigās ir saņemts kafejnīcas jaunbūves Peldu ielā 55A būvprojekts, kura pasūtītājs ir SIA "Ķeizara paviljons" un ko izstrādājis SIA "Puķupušķis". 17. jūlijā no pasūtītāja ir saņemts iesniegums par projektēšanas nosacījumu izpildes termiņa pagarināšanu, jo viņi gaida Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojumu. Būvvalde ir pagarinājusi būvprojekta projektēšanas nosacījumu izpildes termiņu – līdz 2018. gada 1. septembrim."

Piebildīsim, ka Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir tā pati agrākā Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI), kura pēc visnotaļ gara saskaņošanas perioda pērn akceptēja "Bangas" projektu minimālā sastāvā (būvvaldē tas bija iesniegts 2015.gada nogalē), kurš pirms tam trīs reizes tika noraidīts tāpēc, ka nebija saskaņots ar VKPAI. Taču, kā paskaidroja Štāls, izrādās, "iepriekš izdotajai atļaujai bija beidzies derīguma termiņš"!

Šķiet, "Bangas" seriālam, kurš aizsākās 2012.gadā, kad pašvaldība noslēdza līgumu par 998 kvadrātmetrus lielā zemesgabala Peldu ielā 55A nomu kafejnīcas vajadzībām ar SIA "Gokarti" (pirms tam uzņēmums saucās "Lec un minies", bet tagad – "Ķeizara paviljons"), gals nav paredzams, jo, kā jau iepriekš izteicās pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, "projekts ir viena lieta, bet būvniecība – cita..."

Kādreizējam pilsētas galvenajam arhitektam, vēlāk uzņēmējam un arī deputātam Uldim Pīlēnam savulaik esot bijusi ideja, ka vēsturiskā "Banga" ir jāatjauno pašvaldībai pašai un konkursa kārtībā jāmeklē restorāna apsaimniekotājs. Varbūt tā arī vajadzēja darīt.