Pēc pāris gadiem – vēlākais  līdz 2017.gada beigām – SIA "Gokarti” iecerējusi atjaunot vēsturisko Jūrmalas parka kafejnīcu "Banga”.

Ceturtdien, 23.janvārī, deputāti pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejā piekrita, ka ar SIA „Gokarti” tiek slēgts zemes nomas līgums uz 30 gadiem par īpašumu Peldu ielā 55a (kafejnīca „Banga”).

Līgumam ir virkne nosacījumu – pēc arhitektūras plānošanas uzdevuma saņemšanas uzņēmējam ir jāgādā par tehniskā projekta izstrādi un kafejnīca jāatjauno vēsturiskajā izskatā, kā arī jāpiekrīt nepretendēt uz zemes atsavināšanu.

Projekta izstrādei un apstiprināšanai būvvaldē dots laiks līdz 2016.gadā janvārim, bet celtnes pabeigšanai – līdz 2017.gada decembra beigām.

SIA "Gokarti” (iepriekš SIA "Lec un minies”) pārstāvis Ojārs Brics deputātiem solīja, ka tas noteikti ir izdarāms, jo projekts neesot „pārāk sarežģīts”, turklāt uzņēmums ir ieinteresēts ātrāk atvērt jauno kafejnīcu.

Saskaņā ar skiču projektā izklāstīto ieceri kafejnīcas galvenā zāle aizņems 200 kvadrātmetrus lielu platību, virtuvi plānots izvietot pagrabstāvā.

Paredzētas arī divas vasaras terases, lielākajā atradīsies 24 galdi un tajā būs 120 vietas. Kafejnīca būs atvērta gan vasarā, gan ziemā. Vasarā tajā plānots nodarbināt divdesmit darbiniekus, ziemā – desmit.

Rekonstrukcijā paredzēts ieguldīt gandrīz 330 tūkstošus eiro.

Pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, komentējot būvniecības ieceri, atzina, ka ideja atjaunot „Bangu” tās agrākajā veidolā (vismaz par 90%) atzīta kā labākais risinājums, jo „šis tēls vēl ir pietiekami dzīvs liepājnieku atmiņās”.