Beidzot izsniegta būvatļauja un top pilnais būvprojekts Jūrmalas parka kafejnīcai "Banga", bet rudenī projekta attīstītājs sola "kaut ko sākt darīt".

Šādu informāciju portālam sniedza SIA "Puķupušķis" projektu vadītāja Gita Kociņa un projekta attīstītājas SIA "Ķeizara paviljons" pārstāvis Ojārs Bricis.

To, ka projekts, kurš trīs reizes tika noraidīts viena iemesla dēļ – tas nebijis saskaņots ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI), beidzot ir saņēmis inspekcijas akceptu, kā arī to, ka izsniegta būvatļauja, portālam irliepaja.lv apstiprināja arī Liepājas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Kā portālam sacīja Kociņa, "lēnām, bet viss notiek, strādājam kopā ar attīstītāju". Būvvaldes izsniegtajā būvatļaujā esot iekļauti "nopietni, stingri, apjomīgi nosacījumi" attiecībā uz "Bangas" vēsturiskā izskata atjaunošanu, kas jāiestrādā būvprojektā. Arhitekti jau esot iepazinušies ar Liepājas muzeja rīcībā esošajiem materiāliem par vēsturisko "Bangu", lūguši palīdzību arī Latvijas Fotogrāfijas muzejam un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam.

"Materiālu nemaz nav tik daudz, mēs joprojām neesam atraduši nevienu attēlu ar kafejnīcas aizmugures skatu. Tāpat ļoti gribētos redzēt padomju laiku "Bangu", kafejnīcas interjeru. Ja kādam mājās ir jelkādi "Bangas" ārskata vai interjera attēli, lūdzu sazinieties ar mums! Mans epasts: gitakocina@inbox.lv!"

Kociņa ļoti cer, ka līdz rudenim projekts būs pabeigts un SIA "Ķeizara paviljons" varēs sākt būvniecību. Arī Bricis portālam atzina, "rudenī vajadzētu kaut ko sākt darīt."

SIA "Puķupušķis" izstrādāto projektu attīstītāji būvvaldē iesniedza 2015.gada nogalē, taču tam nebija VKPAI saskaņojuma un, pēc Kalna teiktā, "trūka vēl dažu dokumentu".

Portāls jau rakstīja, ka 2015.gada februārī Pilsētas attīstības komiteja lēma, ka  SIA "Ķeizara paviljons" tehniskais projekts Jūrmalas parka kafejnīcai "Banga" jāizstrādā pusgada laikā.

2012.gadā pašvaldībabija noslēgusi līgumu par 998 kvadrātmetrus lielā zemesgabala Peldu ielā 55A nomu kafejnīcas vajadzībām ar SIA "Gokarti" (pirms tam – SIA "Lec un minies"), kas apņēmās līdz 2017.gada beigām atjaunot vēsturisko "Bangu", atbiltoši 2012.gada 30.maijā Liepājas būvvaldē saskaņoto skici (autors: arhitekts Andris Kalniņš,sert.nr.10-0619). Kad "Gokarti" savu pastāvēšanu beidza, uzņēmuma saistības pārņēma jaunizveidotā SIA "Ķeizara paviljons", kurai pašvaldība iznomāja zemesgabala Peldu ielā 55A uz 30 gadiem kafejnīcas būvniecībai.

Pēc ugunsgrēka 1977.gadā "Bangu" mēģināts atjaunot vairākkārt.

Piemēram, 2002.gadā  pašvaldība izsludināja skiču projektu konkursu, kurā uzvarēja arhitekta Agra Padēļa-Līna piedāvātais "Bangas" variants, kurš tomēr netika īstenots dzīvē.