Šoziem vienam no Liepājas simboliem – Jūrmalas parkā esošajam Gulbju dīķim – vandaļi nav nodarījuši tik lielus postījumus kā pagājušajā ziemā.

Kopējā tendence liecina, ka šāda veida pārkāpumu skaits pilsētā samazinās, "Rietumu Radio" informēja Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Juris Muskats, raksta LETA.

Viņš pastāstīja, ka nesen tiltiņam, kas ved uz dīķa vidū esošo salu, nolauzta dzelzs marga, taču kopumā šoziem postījumi bijuši ievērojami mazāki nekā pērn. Nolauztā marga mētājusies turpat dīķa apkārtnē un piemetināta atpakaļ.

"Bija laiki, kad vandalisma akti bija biežāki, sistemātiskāki," par tendencēm stāsta Muskats. Viņš gan atzīst - ir žēl, ka līdzekļi, kurus varētu izmantot kaut kā jauna izveidošanai, jātērē postījumu seku novēršanai, un gadā šī summa jau esot mērāma nevis simtos, bet tūkstošos latu.

Ja ziņots, ka pēc Gulbju dīķa rekonstrukcijas tas vairākkārt cietis no vandaļiem, kas sabojājuši apgaismojumu, dažādas dekoratīvās apdares detaļas u.c.

Gulbju dīķis ar saliņu un tempļveida lapeni iekļaujas 1902.gadā celtās cara Nikolaja vārdā nosauktās peldu iestādes ansamblī, kura autors ir Liepājas pilsētas arhitekts Pauls Makss Berči.

2009.gadā uzņēmums "A-Land" par nepilniem 200 000 latu veica Gulbju dīķa un tā apkārtnes rekonstrukciju.