Pilsētas dārzniece Ruta Jaunzeme šonedēļ apsekos solus parkos un skvēros, veiks bojāto uzskaiti un gatavos darba uzdevumu uzņēmumam "Tranzīts L".

Tā pienākumos ir veikt šo labiekārtojuma elementu labošanu un pārkrāsošanu, infomē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Visā pilsētā "Komunālās pārvaldes" apsaimniekošanā ir vairāki simti solu. To atjaunošanai un sakārtošanai ik pavasari tiek atvēlēti līdzekļi no pašvaldības teritoriju uzturēšanai un kopšanai paredzētās naudas," skaidro pārvaldes Komunālās nozares vadītājs Juris Muskats.

Solu sakārtošanai parasti vajag vairākas nedēļas aprīlī un maijā, jo krāsošanu neder veikt aukstā vai lietainā laikā, kas ik pavasari pie mums mijas ar sausu un saulainu laiku.

Pagājušajā nedēļā ir uzsākta solu atjaunošana Rožu laukumā. To apsekošana notika marta beigās, kad secināts, ka nepieciešams plašāks remonts, tas ir, jānomaina solu sēdvirsmas un bojātos atzveltņu elementus.

Aplī ap rožu dobi ir pavisam četri no saskrūvēta koka brusiņām darināti soli, kurus sakārtos tuvākajās nedēļās. Pēc bojāto koka detaļu nomaiņas koka brusiņas nokrāsos tumši brūnā tonī, tādā kā soliem Kurzemes skvērā.

Bez tam paredzēts labot un pārkrāsot arī solus iepretim Liepājas Latviešu biedrībai un tirdzniecības namam "Kurzeme".

Rožu laukuma solu remontam  "Komunālā pārvalde" lūdza papildus līdzekļu, kas arī tika piešķirti no ziemas dienesta ietaupītās naudas – kopumā 10 000 eiro.