Katedrāles galvenais jeb rietumu portāls.


Vairāku apstākļu dēļ Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošana aizkavējusies, un tikai nesen parakstīta vienošanās ar būvniekiem – "Firmu UPTK" – par to, ka visi darbi tiks pabeigti līdz 3. augustam, portālam irliepaja.lv pastāstīja Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Ilze Vitāle.


Tāpat beidzot pieņemts lēmums, kādu tad īsti metodi izvēlēties galvenās ieejas portāla smilšakmens skulptūru atjaunošanai. Iepriekš tika apsvērts, vai labāk neizgatavot kopijas, bet vēsturiskās skulptūras izstādīt katedrāles iekštelpās. Tomēr, kā sacīja Vitāle,


galīgais lēmums ir pieņemts, un tas ir – atjaunot oriģinālās skulptūras.

Portāla restaurācijai lieti noderēs pašvaldības projektu konkursā kultūrvēsturisko ēku atjaunošanai piešķirtais līdzfinansējums.


Pateicoties ziedotājiem, fondam ir izdevies arī savākt gandrīz visu nepieciešamo summu, lai segtu ar katedrāles torņa atjaunošanu saistītos papildu izdevumus, kas bija 87, 7 tūkstoši eiro.


"Šobrīd vēl pietrūkst tikai seši tūkstoši eiro," pastāstīja Vitāle.

Jau vēstīts, ka darbi pie dievnama fasādes atjaunošanas norit kopš 2018. gada vasaras. Vairāk par paveikto un vēl darāmo lasiet ŠEIT.