Pirms diviem gadiem tika ielikti pamati ēkai kādreizējās Štrausa villas vietā Peldu ielā 64. Šovasar īpašnieki ķērušies pie pašas ēkas būvniecības, un nu jau nams sākt iegūt agrākās aprises.


Viens no īpašniekiem, solot izstāstīt visos sīkumos par ēkas būvniecības niansēm pēc tam, kad tā būs pabeigta, portālam irliepaja.lv sacīja: "Centīsimies darbus paveikt labi un kvalitatīvi, lai Liepāja kļūst arvien skaistāka!"


Tā kā gan pašā Jūrmalas parkā, gan agrākajā vasarnīcu rajonā tam līdzās atjaunotu īpašumu kļūst arvien vairāk, esot jāmēģina neatpalikt no pārējiem, kuri šeit iegādājušies un atjauno ēkas.


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka Peldu ielā 64 paredzēta divu dzīvokļu dzīvojamā māja. Projekta autore – arhitekte Zane Tetere-Šulce no biroja "Open AD", kura ir projekta autore vēl vienam, Dzintaru ielā topošam namam, kā arī veidojusi restorāna "Mo Liepāja" interjeru.


Īpašumu Peldu ielā 64 pašreizējie īpašnieki iegādājās 2014. gadā. Pāris gadu pagājuši, saskaņojot grausta nojaukšanu ar toreizējo Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (tagad – Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde), un tikai 2016. gadā, pēc tam, kad inspekcija pārliecinājās, ka nojauktās ēkas vietā taps dzīvojamā māja, nevis kas cits, īpašnieki saņēma atļauju nojaukt gan dzīvojamo māju, gan saimniecības ēku.


Izmantojot koku, betonu un stiklu, arhitekte ēku risinājusi tā, lai tā iekļautos apkārtējā vidē. Līdzīgi kā vēsturiskajai ēkai, arī topošajai paredzētas stiklotas terases abos stāvos.


Uzziņa
Pēc vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa stāstītā, vēsturisko ēku Peldu ielā 64 savulaik projektējis P.M. Berči. Visai prāvā apbūves gabala īpašnieks bijis F. Štrauss, vācietis, gabalpreču tirgotājs un tirdzniecības starpnieks. Pirmo reizi villa minēta 1877. gadā publicētajā Liepājas peldviesu sarakstā. Tajā vasarā villas apartamentos dzīvojis barons Bistrams (Biestram) ar ģimeni.


Līdz Pirmajam pasaules karam Jūrmalas parkam tuvējās vasarnīcas pazītas pēc īpašnieku uzvārdiem vai to dotajiem nosaukumiem.


Arī Peldu 64 pēc īpašnieka uzvārda saukta par Štrausa villu, un nama fasādes divos jumta zelmiņos greznojušies šī putna silueti.


1906. gadā villa "Štrauss" pārdota Hoziosku ģimenei, viņiem tā piederējusi līdz nacionalizācijai 1940. gadā. 1994. gadā īpašumi Peldu ielā 64, kā arī Hika ielā 11 denacionalizēti Kanādā dzīvojošajiem bijušo īpašnieku mantiniekiem.