Ar 1.jūniju, kad Liepājas sabiedriskais transports pāries uz vasaras kustības sarakstu, tajā parādīsies jauns pieturas nosaukums – "Siena tirgus".

Un ne tikai kustības sarakstā, arī dabā pēc 1.jūnija būs redzama pieturas zīme ar šādu uzrakstu, apstiprina Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Uldis Zupa.  

"Sarunāt", ka ir jāatjauno senais nosaukums laukumam, kurš vieniem maršrutiem kalpo kā galapunkts, bet citiem – kā pietura, izdevies zīmola "'Noķerts Liepājā" radītājai un biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītājai Ilzei Vainovskai.

"Ja ļoti grib, tad var," smejas Ilze, vaicāta, kā viņa to panākusi. Tiesa, tas, ka Siena tirgus vārds būs ierakstīts pilsētas transporta shēmā, kustības sarakstos, ka laukumā būs pieturas zīme ar uzrakstu "Siena tirgus" un cilvēkiem netiks jaukta galva ar vairākām pieturām, kas saucas

"Kuršu iela", nenozīmē, ka Siena tirgus tiks ierakstīts arī Liepājas ielu un laukumu sarakstā. Tas ir darbiņš, kas vēl priekšā un par ko jālemj deputātiem, piemēram, Pilsētas attīstības komitejā, nevis sabiedriskā transporta aģentūrai.

Ilze domā, ka arī ar satiksmes organizāciju Siena tirgū nav īsti labi.

"Visa pilsēta pārņemta luksoforiem, bet te, kur tiešām noderētu, – neviena! Kaut kādas mistiskas saliņas..."

Ilze ar smaidu sejā saka: viņa gan pieļauj, ka ir tāds Plāns, kas gudrākām galvām pašvaldībā zināms, un kādu dienu "visa pilsēta saslēgsies zelta lokā, un es sapratīšu..."

Pirmā saskare ar sabiedriskā transporta aģentūru Ilzei bijusi vēl labu laiku pirms viņa aizdomājusies par Siena tirgu. Vispirms viņa pamanījusi, ka pa pilsētu braukā sabiedriskā transporta mikroautobusi, kuri dezinformē liepājniekus un pilsētas viesus ar galapunkta norādi "Gaisa tilts", lai gan patiesībā kursē līdz Karostas Kalpaka tiltam.

"Aizgāju uz sabiedriskā transporta aģentūru, un tur bija ļoti atsaucīgi cilvēki. Tas mani tā iedvesmoja, ka sapratu: ja tev iekšā ir, tad vajag teikt uz āru..."

Savukārt doma par Siena tirgu uzradusies pēc tam, kad sarunājusi randiņu ar klientu – Siena tirgū pie Jurecka veikala. Gaidījusi, bet klients pa to laiku aizbraucis uz Laumas rajonu, jo domājis, ka runa ir par Zemnieku tirdziņu, jo arī tam blakus ir autolietu veikals.

"Tas bija jauns cilvēks, kam Liepājas vecie nosaukumi pačabējuši. Man atkal tas ir pilnīgi organiski, kā ieelpot. Gāju atkal uz sabiedriskā transporta aģentūru, rakstīju iesniegumu."

Ilzes priekšlikums aģentūrai paticis, arī tā iemesla dēļ, ka Google Maps ir četras pieturas ar nosaukumu "Kuršu iela", un trim maršrutiem šī pietura ir galapunkts. Kā lai cilvēks zina, kura ir īstā?

"Tā viss loģiski saslēdzās kopā," priecājas Ilze.