Piektdien, 4. septembrī, pulksten 17 Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti atzīmēt Dzintara dienu, klausīties stāstos un ticējumos par dzintaru, ko piedāvā zīmola "Noķerts Liepājā" veidotāja Ilze Vainovska, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Tikšanās laikā klātesošajiem būs iespēja aplūkot arī kādu īpašu dzintara gabalu, kas aukliņās ticis iemezglots vien tagad, Dzintara dienai par godu. Šis dzintars Liepājas muzeja filiāles vadītājas Sandra Šēniņas rokās kā īpaša dāvana nonāca jau pirms gandrīz 30 gadiem no Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas vadītāja un rakstnieka Olafa Gūtmaņa rokām.

Kā uzsver Ilze Vainovska, Dzintara diena atzīmējama tieši 4. septembrī, jo tad vārda dienas svin Dzintars, Dzintara un Dzintra. Šī diena varētu izvērsties par plašākiem svētkiem, bet noteikti jau tagad tā ir iemesls godināt vienu skaistākajām Latvijas dabas bagātībām. Ilze Vainovska ideju par Dzintara dienas svinēšanu aizsāka jau 2016.gadā.

Ilze Vainovska savus darinājumus sauc par amuletiem, jo tajos ir maz spožuma – dzintars nemaz netiek apstrādāts, tas tiek iemezglots aukliņās, turklāt arī mezgli un aukliņas veido savus rakstus ar nozīmi.

Atzinīgi par šo veidu ir izteicies mākslinieks un Latvijas dievturu sadraudzes goda dižvadonis Valdis Celms, darbus novērtējusi arī Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja komisija, ļaujot ar tiem piedalīties muzeja rīkotajos gadatirgos. Ar prieku to izmanto tie, kuri vēlas valkāt paša atrasto dzintaru tādu, kādu to atraduši – unikālu un mīļu.

Jau vēstīts, ka Liepājas muzeja filiālē skatāma 20. gadsimta otrās puses dzintaru rotu izstāde "Dzintars tuvplānā" no Liepājas muzeja krājuma, ko lieliski papildina fotomākslinieka Andra Zēgnera lielformāta fotoattēli ar iedzintarojumiem.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.