Februārī Kapsētu pārvalde izsludinājusi iepirkumu – atklātu konkursu par tiesībām veikt būvdarbus objektā "Biroja ēkas pārbūve Oskara Kalpaka ielā 87, Liepājā 2.kārta".


Pretendentu pieteikumi tiek gaidīti līdz 13.martam.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Kapsētu pārvaldes direktors Mairis Plūksna, tad būvdarbu 2.kārtā, atbilstoši SIA "V projekts" izstrādātajam būvprojektam, plānoti celtniecības darbi galvenokārt, lai sakārtotu ēkas iekšpusi, nomainītu logus un durvis, ierīkotu ugunsgrēka signalizācijas sistēmu un tamlīdzīgi.


Darbu izpildes termiņš paredzēts ne ilgāks par trim mēnešiem pēc būvdarbu uzsākšanas akta parakstīšanas.


Kā pastāstīja Plūksna, Ziemeļu kapos esošā biroja ēka ir vēsturiska celtne, būvēta pirms 150 gadiem. Pērn, būvdarbu pirmajā kārtā, savests kārtībā ēkas jumts un nostiprināti pamati, tagad remonts būtu jānoved līdz galam.


Citās pilsētas kapsētās šogad nekādi lielāki būvdarbi nav plānoti. Ja veiksies ar cenu aptauju, pārvalde plāno sakārtot atsevišķus kapsētu iekšējos ceļos, piemēram, Dienvidu kapsētas galveno ceļu, kur lietus laikā veidojas peļķes. Taču pārvaldes direktors bija piesardzīgs savās prognozēs, viss būšot atkarīgs no piedāvātajām būvdarbu izmaksām.


Pagaidām atlikti arī Garnizonu kapsētas 10. un pēdējās kārtas būvdarbi. Šajā kārtā bija plānots nojaukt esošo ķieģeļu ēku un ierīkot vēl divus kapavietu sektorus, kā arī uzbūvēt kapliču.


Uzziņa
Liepājas kapsētu pārvalde apsaimnieko sešas kapsētas:
Dienvidu kapsēta – 14,8 ha
Centrālā kapsēta – 17,35 ha
Līvas kapsēta – 5,54 ha
Ziemeļu kapsēta – 4,56 ha
Vecā kapsēta – 4,31 ha
Garnizona kapsēta – 3,91 ha.