Atkritumu urnas, kas apkrautas rudens lapām, un gružu pilniem plastmasas maisiņiem – tādu ainu jau divas svētdienas pēc kārtas Liepājas Centrālkapos novērojis Saeimas deputāts Valērijs Agešins.


"Nesaimnieciskuma paraugs. Vai tiešām Liepājas vadība un Komunālās pārvaldes priekšniecība nesaprot, ka rudenī gruži kapos jāizved biežāk?" – vaicā deputāts. Sašutušais Agešins nekārtību fiksējis fotogrāfijās, kuras atsūtīja portālam irliepaja.lv. Saeimas deputāts portālam arī pastāstīja, ka par situāciju kapsētā pirms nedēļas esot informējis vicemēru Ati Deksni, taču arī šajā svētdienā aina bijusi identiska iepriekšējās nedēļas nogalē redzētajai.

Portāls irliepaja.lv sazinājās ar Komunālo pārvaldi, bet pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, atbildēja, ka "Centrālkapu sadzīves atkritumu izvešana ir Kapsētu pārvaldes un Centrālkapu pārziņa atbildība".Foto: Valērijs Agešins.


Ar pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas starpniecību atbildi sniedza Liepājas kapsētu pārvaldes vadītājs Mairis Plūksna:

"Liepājas kapsētās gruži tiek izvesti vairākas reizes nedēļā pēc nepieciešamības. Katru rītu kapsētas pārzinis apseko kapsētas teritoriju un informē par gružu izvešanas nepieciešamību un konteineru daudzumu.

Liepājas kapsētu pārvalde pirms brīvdienām – piektdien, 8. oktobrī, no Centrālās kapsētas izveda 17 konteinerus ar bioloģiskajiem atkritumiem. Šodien (pirmdien, 11. oktobrī, – irliepaja.lv), apsekojot kapsētu teritoriju, nākamā bioloģisko atkritumu izvešana pieteikta rīt, 12. oktobrī.


Foto: Valērijs Agešins.


Labie laikapstākļi šajā nedēļas nogalē veicināja lielāku kapsētu apmeklētību, kā rezultātā konteineri divās dienās tika piepildīti. Rīt visi atkritumi tiks izvesti".