Liepājas pašvaldībai nāksies veikt izmaiņas tramvaja sliežu rekonstrukcijas plānos, un iepriekš paredzēto divu posmu vietā tiks rekonstruēts tikai viens.

Par to liecina Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas deputātu pieņemtais lēmums, raksta LETA.

Iepriekš Liepājā bija plānots rekonstruēt divus tramvaja sliežu ceļa posmus – Rīgas ielā un Klaipēdas ielā –, tomēr Finanšu ministrija nav atbalstījusi papildu finansējuma piešķiršanu šim projektam, tādēļ domes speciālisti nolēmuši finansējumu novirzīt rekonstrukcijas darbiem Brīvības ielā.

"Izsole parādīja, ka sākotnēji iecerētajiem posmiem būs nepieciešams papildu finansējums aptuveni divu miljonu eiro apjomā, tāpēc šis jautājums tika apturēts, kamēr tiek risinātas pārrunas ar valdības pārstāvjiem. Satiksmes ministrija mūsu lūgumu atbalstīja, taču Finanšu ministrijai bija iebildumi," komitejas sēdē stāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija). "Lai netiktu zaudēta piešķirtā kvota 1,9 miljonu eiro apjomā, risinājums ir īstenot projektu Brīvības ielā, kur arī sliedes ir ļoti sliktā stāvoklī."

Kā norādīja Sesks, veicot šīs izmaiņas, papildus nepieciešamais finansējums būtu ne vairs divi miljoni eiro, bet 398 000 eiro, ko SIA "Liepājas tramvajs" piesaistīs ar pašvaldības galvotu kredītu, kas tiks ņemts no Valsts kases.

"Nākamie posmi tiks realizēti jaunajā plānošanas periodā, un pēc pilnas sliežu ceļu rekonstrukcijas jau varēsim domāt par jaunu vagonu iegādi," sacīja Sesks.

Brīvības ielas sliežu posma rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir aptuveni 2,13 miljoni eiro, tostarp 997 197 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, kas "Liepājas tramvaja" kontā tiks ieskaitīts pēc projekta realizācijas.

Galīgais lēmums par izmaiņām tramvaja sliežu rekonstrukcijas plānos jāpieņem Liepājas domes sēdē.