Aizvadītajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Arnis Vītols deputātus informēja par 2023.gada Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansēšanas konkursa rezultātiem, kā arī par 2024.gadā plānotā konkursa nosacījumiem.


Šogad konkursu plānots izsludināt 21.martā – pēc 20.marta domes sēdes, kurā paredzēts apstiprināt konkursa nolikumu. Pieteikšanās konkursam plānota līdz 22. aprīlim, savukārt 23. maijā dome varētu lemt par atbalstītajiem projektiem, bet to realizēšanas termiņš varētu būt līdz 2025. gada 30. aprīlim. Minimālais atbalsts plānots 2 500 eiro, maksimālais – 10 000 eiro, un tas nevarēs pārsniegt 50% no projekta pieteikumā norādītā  projekta kopējā budžeta.


2024.gada konkursa mērķi ir veicināt jaunu inovatīvu produktu un pakalpojumu veidošanu; atbalstīt projektus, kas rada jaunas darba vietas vai palielina esošo darbinieku ienākumus; veicināt Liepājas komersantu ražoto produktu un sniegto pakalpojumu kvalitāti un daudzveidību, kā arī veicināt starpnozaru sadarbības projektu īstenošanu.


Pēc Vītola sacītā pērn konkursā iesniegti pavisam 18 projekti, no kuriem projektu vērtēšanas komisijas atbalstu saņēma 14  – par pieciem vairāk nekā gadu iepriekš.


Līdz šā gada 14.martam realizēti četri no atbalstītajiem projektiem un, pēc Vītola sacītā, realizācijas procesā, kam vajadzētu beigties līdz 30.aprīlim, ir vēl seši. To skaitā ir arī viens no svarīgākajiem – komercdarbības attīstība Vētru ielā, teritorijā, kurā pašvaldība ar ES fondu līdzfinansējumu ieguldījusi līdzekļus infrastruktūras izveidē ("Capitalix MR" Digitālā ciemata Liepājas digitālo tehnoloģiju kopienai izveide).


Pērn realizētie projekti ir Zirgu salas peldlīdzekļu nomas bāzes izveide (SIA "Windrose"), lāzermetināšanas iekārtas "trīs vienā" (metināšanna, metāla attīrīšana no rūsas, lāzergriešana) iegādei ražošanas modernizācijai un jaunu produktu ieviešanai (SIA "LM Sēta"), katamarānu un kanoe iegāde (SIA "Majoka tūre"), kā arī puskaponiera sakārtošana un Redana darbības paplašināta (SIA "Karostas cietums II").


Vītols arī iepazīstināja deputātus ar MVK projektu līdzfinansēšanas konkursa ieguvumiem garākā laika posmā – no 2015.gada līdz 2022.gadam. Šajā laikā konkursam iesniegti 239 projekti, no kuriem atbalstīti 125, bet īstenoti 64 uzņēmumu 92 projekti. Rezultātā radītas ap 460 darba vietām. Kopumā šajā periodā piešķirts līdzfinansējums 542 214 eiro apmērā, savukārt atbalstītie uzņēmumi no līdzfinansējuma saņemšanas brīža samaksājuši iedzīvotāju ienākumu nodokli 2, 075 miljonu eiro apmērā.


Vislielākais izmaksātais līdzfinansējuma apjoms bijis 2021.gadā – 94 400 eiro, vismazākais – 2015.gadā, kad tas sasniedzis 24 700 eiro. 2022.gadā līdzfinansējuma apjoms bijis 74 400 eiro.
Atbalstīto uzņēmumu skaitā ir Liepājā labi zināmie "Māras lācis", "BB WakePark"", "BB Camping", "Windrose", "Liepājas tarzāns", "Inpass", "Sense Media", "NordePlast", "Liepaja music", "V. Rozgas komercfirma", "RSB", "Liepājas darbnīca", "Wind Shop", "Blue Shock Race", "E-Team", "J.A. Wood Country", "Extra Fun Room", "Majoka", "JA Travel", "Marlin-11", "Konceptveikals MA:LA", "decodile", "Rozīņu rezidence", "Šarmants", "Mārketinga projektu aģentūra Fortius", "Reklāmas apgāds", "AB Galdnieks", "Addiction" un citi.


Deputāti komisijas sēde atzinīgi vērtēja konkursu un tā devumu pilsētai. Deputāts Jānis Vilnītis vēlēja arī turpmāk noteikt konkursa "virzienus, tēmas, kas pilsētai ir svarīgas – tūrisms, jaunas darba vietas".