Noslēgusies Latvijas arhitektūras gada skate, kurā ar diplomu novērtēts „nearhitektūras” darbs – grāmata par Liepājas moderno arhitektūru, ko veidojusi Indra Ķempe.

Ar Arhiteku savienības diplomiem apbalvoti tika arī gada skatei iesniegtie darbi, ko īpaši vēlējās atzīmēt nacionālā žūrija.

Pirms dažiem gadiem, paplašinot arhitektūras skates nolikumu, tika nolemts, ka uz arhitektūras balvām var pretendēt ne tikai būves un projekti, bet arī ar arhitektūru saistīti notikumi, izdevumi, sabiedriskās aktivitātes.

Šogad tā sauktajā B kategorijā tika saņemti ļoti daudzi šāda veida pieteikumi. Četrus no tiem žūrija atzina par pietiekami īpašiem un nozīmīgiem, lai iekļautu skates otrajā kārtā. Katru no šiem darbiem var uzskatīt par sava veida pienesumu arhitektūras kultūrai, jo tie padziļina izpratni par pilsētu, telpu un arhitektūru gan pašu arhitektu vidū, gan arī uzrunā plašāku sabiedrību.

„Liepājiņa ir grāmata, kas arhitektūru un pilsētu aplūko neierastā veidā, iesaistot tās tapšanā un līdzdomāšanā ar arhitektūru ikdienā profesionāli nesaistītus cilvēkus, tostarp – arī bērnus. Izdevums ir jauni meklējumi un arī atklājumi arhitektūras un pilsētas aprakstīšanas sfērā, stiprinot un attīstot Liepājas identitāti,” teikts žūrijas atzinumā.

Gada skates finālā astoņu objektu skaitā no 58 iesniegtajiem iekļuvusi arī U.Pīlēna biroja projektētā dzīves stila noliktavas „Big Fish”.