Foto no Brikmaņu ģimenes personīgā arhīva.


Negaidīti no dzīves šķīries viens no pirmajiem Liepājas uzņēmējiem Ainis Brikmanis.


Ainis Brikmanis ir dzimis 1959. gada 3. augustā Liepājā, metalurga Gunāra Brikmaņa ģimenē. Mūžībā negaidīti devās 16. martā nepilna 61 gada vecumā savā dzīvesvietā Nīcas novada Otaņķu pagastā.


Uzņēmēja gaitas Ainis Brikmanis sāka pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā kopā ar Uldi Pīlēnu un Oskaru Moru. Pusotru gadu pēc akciju sabiedrības "U.Pīlēna birojs" dibināšanas – 1993. gadā – Ainis sāka vadīt akciju sabiedrības ietvaros dibināto flīžu un santehnikas tirdzniecības uzņēmumu "H&L studija". Uzņēmums radās ciešā saistībā ar moteli "Nīcava", ko tobrīd cēla "U.Pīlēna birojs", jo radās nepieciešamība pēc kvalitatīviem materiāliem. 


"H&L studija" ar filiāli Rīgā daudzus gadus līdz Aiņa Brikmaņa aiziešanai no akciju sabiedrības bija sekmīgs uzņēmums, kurš divtūkstošo gadu sākumā bija lielākais no aptuveni četrdesmit flīžu importētājiem Latvijā un veidoja ceturto daļu no akciju sabiedrībā "U.Pīlēna birojs" apgrozījuma. Ne reizi vien uzņēmums saņēma Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociācijas atzinību kā labākais būvmateriālu tirgotājs. Ar kvalitatīvām Vācijā un Itālijā ražotām flīzēm "H&L studija" apgādāja būvniekus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. "H&L studija" piegādāja flīzes gan Rīgas lidostas pasažieru termināļa, gan Rīgas dzelzceļa stacijas būvniekiem.


Liepājā "H&L studijas" salons daudzus gadus atradās Latviešu biedrības namā.


Pēc "H&L studijas" Ainis Brikmanis kopā ar dzīvesbiedri daudzus gadus apsaimniekoja moteli "Nīcava", bet pēdējos gados ražoja bērzu sulas sīrupu savā uzņēmumā "Nature DB".


Liepājā pazīstams bija arī Aiņa Brikmaņa tēvs Gunārs – ilggadējs "Liepāja metalurga" martena ceha vadītājs, savukārt māsa, Guna Pīlēna, ir "UPB Projekts" arhitekte.

Atvadīšanās no Aiņa Brikmaņa notiks 20. martā pulksten 12 Liepājas Centrālkapos.