Saistībā ar smakas izplatību pirmsskolas izglītības iestādes "Gailītis" apkārtnē šis bērnudārzs būs slēgts arī nākamnedēļ, aģentūrai LETA atzina bērnudārza vadītāja Irina Grauzīte.

Bērnudārzs smakas dēļ neuzņem audzēkņus kopš otrdienas. No nākamās nedēļas 11 bērnudārza "Gailītis" audzēkņiem, kuru vecākiem nav iespēju atstāt bērnus pieskatīšanai citur, būs nodrošinātas pagaidu vietas divos citos pilsētas bērnudārzos – "Gulbītis" un "Stārķis". Pavisam bērnudārzu "Gailītis" apmeklē 86 audzēkņi un lielākajai daļai bērnu vecāku ir iespējas pagaidām savas atvases uzticēt pieskatīšanai pie vecvecākiem vai citiem radiem un paziņām, skaidroja Grauzīte.

Bērnudārza vadība no audzēkņu vecākiem nav saņēmusi nekādas sūdzības par veselības problēmām, ko teorētiski varētu būt radījusi ķīmiskā smaka. Nedēļas sākumā tā bijusi jūtama tikai vienā grupiņā, un, kolīdz šis fakts konstatēts, bērni nekavējoties pārvietoti uz citām telpām, bet pēc tam pieņemts lēmums bērnudārzu uz laiku slēgt.

Kā ziņots, pēdējo dienu laikā Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē "Gailītis" izplatījusies nezināmas izcelsmes ķīmiska smaka, kā dēļ bērnudārzs uz laiku slēgts. Iespējamais smakas avots ir piesārņojums blakus esošā Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) raidītāja torņa teritorijā, aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Ņemot vērā, ka šonedēļ bērnudārzā "Gailītis" sākusi izplatīties nezināmas izcelsmes smaka, kuras ietekme uz veselību nav zināma, drošības apsvērumu dēļ tika izdots rīkojums par nodarbību apturēšanu un bērnudārza slēgšanu. Tā kā sākotnējā apskatē nebija izdevies noskaidrot acetonam līdzīgās ķīmiskās smakas izcelsmi, tika pieņemts lēmums šodien sasaukt Liepājas pilsētas Civilās aizsardzības komisiju, kuru vada domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un kurā ietilpst gan pašvaldības amatpersonas, gan speciālisti no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Veselības inspekcijas, Valsts un pašvaldības policijas, Liepājas Reģionālās vides pārvaldes u.c. atbildīgajiem dienestiem.

Apsekojot bērnudārza telpas un tuvējo apkārtni, speciālisti konstatējuši iespējamo smakas izcelsmes vietu – siltumapgādes trases šahtu blakus esošajā LVRTC raidītāja teritorijā, kurā samesti ar zemi sajaukti celtniecības ķīmijas atkritumi. Visticamāk, sākot apkures sezonu, centralizētās siltumapgādes caurules uzsilušas un komunikāciju akā samestie ķīmiskie atkritumi sākuši izgarot, tādējādi izraisot nepatīkamo smaku blakus esošajā bērnudārzā.

Pašlaik nozīmēts veikt visas nepieciešamās gaisa un augsnes analīzes, bet Liepājas Reģionālās vides pārvaldes speciālisti teritorijas apsaimniekotājam noformējuši aktu par konstatēto vides piesārņojumu. Savukārt Liepājas domes priekšsēdētājs ceturtdien nosūtījis vēstuli LVRTC valdes priekšsēdētājam Jānim Boktam, pieprasot skaidrojumu un nekavējošu rīcību piesārņojuma likvidēšanai.

"Nav saprotama šāda rīcība, kad kādam var ienākt prātā ķīmiskas vielas vienkārši samest šahtā un apbērt ar zemi, cerot, ka tas beigsies bez tālākām sekām. Tā ir augstākā mēra nekaunība, no kā nākas ciest gan bērniem, gan bērnudārza darbiniekiem, gan arī, iespējams, citu apkārtējo māju iemītniekiem, tādēļ par to kādam ir jāuzņemas atbildība," norāda Sesks.

Pašlaik uzsākta piesārņojuma savākšana, taču pirmsskolas izglītības iestāde darbu ierastā režīmā varēs atsākt tikai pēc oficiālo analīžu rezultātu saņemšanas, kas plānota nākamnedēļ.