Trešdien Karostas kanālā kārtējo reizi parādījās naftas produktu plēve, par to vides un tiesību sargiem ziņoja Karostas iedzīvotāja Brigita Maksimova.

Sazinoties ar Reģionālo vides pārvaldi, portāls noskaidroja, ka naftas produktu noplūdes avots nav atrasts. Noplūdušais piesārņojuma apjoms esot neliels, tāpēc to nav spējušas aizturēt arī piesārņojumu ierobežojošās bonas, ko izlikusi firma "DG Termināls", portālam skaidroja pārvaldes vadītājas vietnieks Roberts Bērziņš.

Viņš atzina, ka aizdomas par iespējamo piesārņojuma avotu ir – naftas produktu noplūde varēja notikt no pazemes rezrvuāra, ko no Aizsardzības ministrijas nomā firma "DG Termināls". Taču tikpat labi vainīgs varētu būt arī kāds kuģis Ūdenslīdēju mācību centra piestātnēs.

Pēc Bērziņa teiktā, "DG Termināls" lieto no padomju armijas mantotu naftas produktu  pazemes rezervuāru, ko nomā no Aizsardzības ministrijas.

"Tas ir vēsturiskais piesārņojums, kas izplūst. Rezervuārs būvēts no ķieģeļiem un betona, un acīmredzot ir bojāts." Līdzīgas problēmas bijušas jau vasaras sākumā.

Uzņēmuma biznesa plānā esot paredzēti ieguldījumi, lai sakārtotu šo rezervuāru, taču līdz šim tas nav darīt, jo beidzies ar ministriju noslēgtā līguma termiņš. Tagad, kad līgums ir atjaunots, domājams, šķēršļu vairs nebūs.

Bērziņš atzina, ka Vides pārvalde līdz šim ar bažām skatījusies arī uz Karostas kanāla attīrīšanas projektu, jo vēsturiski piesārņotās kanāla krasta daļas attīrīšana tajā neesot paredzēta.

Taču nu esot panākta vienošanās ar Aizsardzības ministriju, un ir cerība, ka arī šis piesārņojums tiks likvidēts.