No Liepājas attīrīšanas iekārtām jūrā nonākušais notekūdeņu apjoms nav radījis paliekošu ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu, tādējādi nav pamata noteikt ierobežojumus jūras zvejai, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Viņa norāda, ka, sabrūkot vienai no Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu priekšattīrīšanas sekciju sienām, Baltijas jūrā tika novadīti aptuveni 12 000 kubikmetri (m3) neattīrītu notekūdeņu.

VVD veiks aprēķinus par videi nodarīto kaitējumu, un nodos tos Valsts policijai, kura par šo avāriju ir sākusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 11.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret dabas vidi.

Jalinska piebilst, ka Veselības inspekcija (VI) turpina ūdens kvalitātes mērījumus un informēs iedzīvotājus par peldēšanas aizlieguma atcelšanu.

Pēc Jūras spēku Krasta apsardzes veiktās piesārņojuma izplatības modelēšanas, VVD informējis VI un Dienvidkurzemes novada pašvaldību, ka īslaicīgi riski peldūdeņu kvalitātei pastāv no Liepājas pilsētas ziemeļu robežas līdz Pāvilostai.


Papildināts. Arī otrie ūdens analīžu paraugu rezultāti, kas saņemti otrdienas vakara pausē (pirmdien ņemtās analīzes) pie notekūdeņu sistēmām Lībiešu 33, pludmalē "Liedagi" un no pludmales pie stadiona "Daugava" liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst peldvietu noteikumiem. Nākamie analīžu rezultāti būs pieejami rīt, informē pašvaldība.


Aktuālo informācija par avārijas seku likvidēšanu skatīt ŠEIT.