"Vega 1 serviss" Liepājas birojs savu 16.dzimšanas dienu šonedēļ atzīmēja jaunajās mājās Jelgavas ielā 41. Kādreizējais Jaunliepājas ugunsdzēsēju depo komplekss trīs gadu laikā, kopš to pārņēma SIA "Vega 1 serviss" un uzsāka ēku pārbūvi un atjaunošanu, ir ļoti pārvērties gan no ārpuses, gan un it īpaši – no iekšpuses.  Tagad šis atjaunotais ēku komplekss starp Jelgavas ielu un 1905.gada ielu kopā ar blakus esošo 5.vidusskolu, Lutera baznīcu, Olimpisko centru un tā vieglatlētikas manēžu veido Jaunliepājas prestižāko daļu.


Neraugoties uz pandēmiju, karu un cenu lidojumu kosmosā, pagājušā gada nogalē oficiāli ekspluatācija nodota kompleksa centrālā ēka, un kopš šā gada sākuma tajā uz dzīvi pārcēlies "Vega 1 serviss", atstājot iepriekš nomātās telpas Dūņu ielā. Ēkā ir arī divi nomnieki un tiek meklēts trešais – augšējam stāvam.


Savu kārtu uz oficiālu pieņemšanu vēl gaida pārējās kompleksa ēkas – aukstumiekārtu ražotne, aukstumiekārtu servisa un auto kondicionieru uzpildes ēka, kā arī noliktava. Nedēļas sākumā nobeigumam tuvojās teritorijas žoga uzstādīšana, un tad jau sekos arī pagalma labiekārtošana un apzaļumošana, portālam irliepaja.lv saka uzņēmuma valdes loceklis Aldis Pīlēns. Pagalms ir liels, jo uzņēmums iegādājies arī blakus esošo teritoriju, lai būtu, kur ierīkot autostāvvietas.


Jā, un pagaidām kompleksa īpašnieki vēl nav tikuši skaidrībā, kā vislabāk izmantot slaveno ēkas tornīti, ko savā grāmatā "Bertschy" piemin Imants Lancmanis.


Autors raksta: "Berči labprāt rotaļājās ar torņu apjomiem, kas ēkai piešķīra viduslaiku noslēpumainību, taču tika motivēti kā kāpņutelpas vai ūdenstorņi. Ja loģiskā veidā šo būvapjomu bija iespējams lietot Jaunliepājas ugunsdzēsēju depo būvei (1888), kur sargtornis kalpoja savam tiešajam uzdevumam, tad kāda kantora ēka ar poligonālu torni un iespaidīgu pakāpju zelmini, kas drīzāk izskatās pēc viduslaiku kapelas, maz atbilst celtnes ikdienišķajam saturam, tomēr ir spožs formālās stilizācijas piemērs."

Tieši interjeristi Zigrīdu Atāli, kuru pieaicinājuši īpašnieki, Pīlēns uzteic kā pirmo, un ne bez pamata – telpas ir ne tikai modernas un glītas, bet arī ļoti mājīgas. Tajās labi sadzīvo gan sapulču telpas respektablais galds, kas izgatavots no vecajām jumta brusēm, gan "Vega 1 serviss" vismodernākie kondicionieri un ventilācijas sistēmas, kuras uzņēmuma vadītājs sauc par Ventilācijas un dzesēšanas sistēmu projektu vadītāja Roberta Čirkša "vizītkarti".


Pārbūves un atjaunošanas projektu izstrādājis birojs "IK Projekts" un arhitekts Guntis Jurjāns.


Jautāts, cik naudas iztērēts, kompleksu atjaunojot, Pīlēns saka: "Daudzreiz vairāk nekā bijām iedomājušies, iegādājoties šo īpašumu. Jo gribējām uztaisīt tā, lai ir skaisti, nevis kaut kā pa roku galam. Uz jumta bija padomju šīferis, tur vajadzēja uzlikt vācu dakstiņus, bet, lai to izdarītu, bija jāpārbauda jumta konstrukcija. Rezultātā nācās mainīt bruses. Ēkai bija "skaistie" plastmasas logi, tagad ir Latvijā ražoti koka logi."


Visus darbus veikuši Liepājas uzņēmumi – "Būvkompānija MBR", "Dzintars AB", "Spāres N", kā arī citi vietējie būvnieki.

Kad visi būvdarbi būs pabeigti, atliks pēdējais "ķirsītis uz tortes", kuram arī roku pielikusi Zigrīda Atāle, – Itālijā projektētā ēkas fasāžu izgaismošana diennakts tumšajā laikā, pastāsta Pīlēns.Par Jaunliepājas depo
Ugunsdzēsēju depo ēkas Jelgavas ielā 41 pēc Paula Maksa Berči projekta par liepājnieku saziedoto naudu uzbūvētas 1888.gadā. To apliecina arī fasādē, blakus tornim redzamais gadskaitlis. Tiesa, Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā saistībā ar Jelgavas 41 figurē gadskaitlis 1850, iespējams, tāpēc, ka arī pirms Berči projektētā depo uzcelšanas šeit atradies kāds ugunsdzēsēju postenis.


Par uzņēmumu
SIA "Vega 1 serviss" dibināta 2007. gadā. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir aukstumiekārtu, dzesēšanas iekārtu, siltumsūkņu, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtu uzstādīšana, apkalpošana un remonts.


Uzņēmums lepojas ar profesionālu komandu, starptautiski sertificētu pieredzi, modernākajām iekārtām, kā arī kvalitātes, vides un drošības standartiem.


"Vega 1 serviss" centrālais birojs atrodas Liepājā, bet biroji ir arī Rīgā un Valmierā. Uzņēmums nodarbina kopumā 68 darbiniekus.