VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) izsludinājusi iepirkumu par būvprojektu izstrādi un autoruzraudzību trim gājēju-velosipēdistu ceļiem Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē, aģentūru LETA informēja kompānijā.


Vienu no gājēju-velosipēdistu ceļiem paredzēts būvēt gar galveno valsts autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11) posmā no Liepājas līdz Nīcai, šeit gājēju-velosipēdistu ceļš iecerēts 15 kilometru garumā. Gada vidējā diennakts intensitāte uz šī ceļa ir 5600 transporta vienību.


Vienlaikus iecerēts izbūvēt gājēju-velosipēdistu ceļu gar autoceļu Krāslava-Dagda (P61) (32,05-33,25.km) apdzīvotā vietā Ozoliņi. Ja iepirkums noslēgsies savlaicīgi un laikapstākļi būs labvēlīgi, būvdarbi Ozoliņos varētu sākties jau šogad.


Tāpat gājēju-velosipēdistu ceļu plānots būvēt gar vietējo autoceļu Valmiera-Brenguļi-Bikseja (V196) no Valmieras līdz Brenguļiem 5,6 kilometru garumā, kā arī gar reģionālo autoceļu Aizkraukle-Jēkabpils (P76) posmā no Salas ciemata līdz Jēkabpilij, kur tas stieptos četru kilometru garumā.


Visiem gājēju-velosipēdistu ceļiem iecerēts izbūvēt arī apgaismojumu.


Pēc LVC pasūtījuma veiktajā pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā noteiktas prioritātes, pēc kurām izvēlētas vietas, kur varētu tikt izbūvēti gājēju-velosipēdistu ceļi, – nacionālas nozīmes mikromobilitātes infrastruktūra, kas savstarpēji savieno blīvāk apdzīvotās Latvijas vietas, apdzīvotu vietu un to sasniedzamības robežu savienojoša mikromobilitātes infrastruktūra atbilstoši apdzīvotas vietas un tās sasniedzamības robežā dzīvojošo iedzīvotāju skaitam, kā arī pārējā mikromobilitātes infrastruktūra.