Portāla irliepaja.lv lasītāja, cienījama liepājniece gados, kas mēdz pastaigāties Jūrmalas parkā pa gājējiem un velobraucējiem izbūvēto taku, jautā, kāpēc tiek pārbūvēts veloceliņš iepretī pludmales kafejnīcai "Red Sun Buffet", kas esot bijis "vēl pavisam labs".


Foto: irliepaja.lv.


Sazinoties ar Komunālo pārvaldi, portāls guva apstiprinājumu, ka izārdītais veloceliņš saistīts ar darbiem, kas uzsākti, īstenojot pludmales izeju pārbūves projektu.

Pirmā pārbūvējamā izeja ir tieši tā, kas saistīta ar izārdīto veloceliņu pie kafejnīcas "Red Sun Buffet". Velobraucēju un gājēju ceļš ir izārdīts tāpēc, ka zem tā paredzēts ieguldīt inženierkomunikācijas.  Pēc tam tām tiks pievienotas tualetes un dušas, kas atradīsies pie izejām uz liedagu. Šāds pieslēgums inženierkomunikācijām nepieciešams arī esošajām liedaga kafejnīcām.

Šobrīd darbi notiek vienā posmā – starp estrādi "Pūt, vējiņi!" un tenisa kortiem virzienā uz pludmali, taču darba zona norobežota plašāk, jo jāpievelk inženierkomunikācijas, pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pēc Štāla sacītā, šogad plānots pilnībā pārbūvēt divas no pludmales izejām – otra ir izeja Kūrmājas prospekta galā, kas ved gar kafejnīcu "7. līnija". Tāpat šogad paredzēts sākt darbus Jūrmalas ielas galā un arī pie centrālās glābšanas stacijas – vismaz ieguldot inženierkomunikācijas. Šim posmam varētu sekot tehnoloģiskais pārtraukums, lai darbus atsāktu un arī visu labiekārtojuma izbūvi pabeigtu nākamajā gadā. Pagaidām nav skaidrības, vai un kad varētu tikt pārbūvētas pārējās izejas uz pludmali, sākot ar izeju pie pieminekļa bojā gājušajiem jūras braucējiem.


Foto: irliepaja.lv.


Darbi šovasar notiks pakāpeniski, sākot ar pludmales izeju no koncertdārza "Pūt, vējiņi!" puses, tostarp par 5% plānots samazināt gājēju ceļa slīpumu posmā starp "Pūt, vējiņiem!" un tenisa kortiem.

Neatkarīgi no centrālās pludmales izeju pārbūves projekta darbi notiek arī Roņu ielā, un arī tur jau šogad ir paredzēts labiekārtot izeju uz pludmali, kā arī izveidot skvēru ar dzejniekam Olafam Gūtmanim un rakstniekam Egonam Līvam veltītu piemiņas zīmi, taču tas notiek cita projekta ietvaros, norādīja Štāls.


Foto: irliepaja.lv.


Portāls irliepaja.lv jau martā rakstīja par to, ka sāksies Liepājas centrālās pludmales izeju pārbūve un ir jārēķinās ar kustības ierobežojumiem Jūrmalas parkā un uz gājēju un velosipēdistu ceļa.

Atgādinām, kādas pārmaiņas sagaida izeju uz pludmali:
gājēju takas pārbūve ar cieto segumu līdz pludmales vārtiem un ar koka segumu pludmalē;
stacionāro publisko tualešu, dušu un dzeramā ūdens punktu izveide;
 velostatīvu, ģērbtuvju, SOS punktu, solu un atkritumu urnu izvietošana;
 informācijas stendu un virziena norāžu izvietošana;
kāpu eroziju mazinošo risinājumu izbūve un kāpu biotopa stāvokļa uzlabošanas pasākumi;
papildu apstādījumu izveide;
vides objekta "Kaija" izveide un uzstādīšana;
apgaismojuma pārbūve.


Foto: irliepaja.lv.


Būvdarbus veic SIA "A-Land", būvuzraudzību nodrošina SIA "d4m", autoruzraudzību – SIA "JOE".


Centrālās pludmales izeju pārbūve notiek ES fondu programmas "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" projekta "Piekrasti raksturojošās dabas ainavas publiskās ārtelpas attīstības un pieejamības veicināšana kultūras un tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Liepājas centra pludmalē" ietvaros.


Projekta kopējās izmaksas ir 1,75 milj. eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 1,25 milj. eiro, valsts budžeta dotācija – 55 tūkstoši eiro, pašvaldības finansējums – 165 tūkstoši eiro, neattiecināmie izdevumi – 283 tūkstoši eiro.