Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai celt apsūdzību diviem uzņēmējiem par 370 tonnu bīstamo atkritumu nelikumīgu uzglabāšanu Liepājā, aģentūru LETA informēja VP.

2019.gada 14.novembrī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē tika sākts kriminālprocess par iespējamu atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā noskaidrotas divu uzņēmumu amatpersonas, kuras mantkārīgu motīvu vadītas, neievērojot atkritumu apsaimniekošanas noteikumus un nesaņemot atbilstošas atļaujas no Valsts vides dienesta, četros nekustamajos īpašumos Liepājā nelikumīgi uzglabāja 370 tonnas bīstamo atkritumu jeb krāsu un laku atlikumus. Tā rezultātā radīts mantiskais zaudējums 287 288 eiro apmērā.

Tāpat šādā veidā aizskartas personu iespējas dzīvot vidē, kurā tās var pilnvērtīgi, cilvēka cieņai atbilstoši funkcionēt un attīstīties, kā arī aizskartas sabiedrības intereses, kas vērstas uz apglabājamo atkritumu apjoma samazināšanu.

Maija beigās kriminālprocesa materiālu nodoti prokuroram kriminālvajāšanas sākšanai, kā arī nolemts turpināt kriminālprocesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu kādam uzņēmumam.

Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.