Pēc mēneša (līdz 15.novembrim), kā zināms, jābūt aizvāktiem visiem padomju okupāciju slavinošajiem pieminekļiem, bet piemineklis tā sauktajiem Liepājas aizstāvjiem, kas uzstādīts 1960.gadā, joprojām redzams kanālmalā. Liepājnieki gan sociālajos tīklos, gan zvanot portālam irliepaja.lv interesējas, kad tad īsti notiks šī okupācijas simbola demontāža. Daži nepacietīgākie kungi pat piesakās paši iet un novākt "granātmetēju".

Sazinoties ar pilsētas domi, portālam neizdevās noskaidrot konkrētu datumu, kad notiks monumenta demontāža. Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne sniedza šādu atbildi:

"Līdz noteiktajam datumam tas tiks izdarīts. Lai neradītu lieku ažiotāžu un kaut nedaudz pasargātu procesā iesaistītos cilvēkus no provokācijām, par šiem darbiem līdz tam publiski neziņosim."

Jau vēstīts, ka Liepājā plānots nojaukt trīs padomju varas režīmu slavinošus pieminekļus – pieminekli Liepājas aizstāvjiem 1941. gadā, cilni 14. novembra bulvārī un piemiņas plāksni ģenerālim Nikolajam Dedajevam Grīzupes ielā.


Augustā noslēdzās cenu aptaujas par šo objektu nojaukšanas darbu projektēšanu un demontāžu. Kā portālam irliepaja.lv sacīja domes izpilddirektors Didzis Jēriņš, tad piemiņas plāksne Dedajevam  jau ir aizvākta un vieta sakārtota.