Piektdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Liepājā notiks vairāki atceres pasākumi, lai noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas, informēja Liepājas okupācijas muzeja vadītāja Sandra Šēniņa.

Šogad atceres pasākumi sāksies pulksten 16 ar svētbrīdi Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Liepājas politiski represēto kluba biedri, Liepājā dislocēto Nacionālo bruņoto spēku vienību karavīri, jaunsargi, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra, Liepājas bērnu un jaunatnes centra dalībnieki, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, visi, kam ir svarīgi pieminēt tos, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē.

Pasākumu vadīs Laura Jeruma un Emīls Dreiblats, par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Lauma", vadītāja un diriģente Mirdza Paipare, un mūziķis Matīss Pavītols.

Klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, vecākais kapelāns komandleitnants Dāvids Šterns, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, Liepājas politiski represēto kluba priekšsēdētājs Ilgvars Šēns, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētāja Biruta Rodoviča, Latviešu Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas pārstāve Aija Raudiņa.

Pēc svētbrīža dalībnieki ar autobusu dosies uz Liepājas okupācijas muzeju, Ukstiņa ielā 7/9, kur pulksten 17.30 sāksies īpaši represēto ļaudīm veidots Karinas Tatarinovas koncerts kopā ar ģitāristu Robertu Dinteru.

Pēc koncerta pasākuma dalībnieki varēs pakavēties sarunās un atmiņās pie tējas tases.

1941. gada 14. jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes. Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas okupācijas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.